AKP'de cemaat çatlağı büyüyor!

AKP'de cemaat çatlağı büyüyor!
AKP cemeat arasındaki gerilim tırmanmaya devam ediyor. AKP, içindeki cemaate yakın isimleri temizliyor.

AKP cemaate yakın isimlerden oluşan Fethiye yönetimini görevden aldı. Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen AKP Muğla milletvekili Ali Boğa'nın başını çektiği “Yeniden Mücadeleciler” cemaate yakın isimlerin ipini çekiyor.

AKP TABANI KARIŞTI

Cumartesi sabahı başlayan istifalarda AKP'den 30 kişi istifa etmişti. Asil ve yedek üyeler ile AKP Gençlik Kolları da görevden alınmasıyla bu sayı 60'a çıktı. Erdoğan'la cemaat arasındaki restleşmenin tabana yayılması istifa sayılarının daha da artacağını gösteriyor. AKP tabanı ise yapılan bu tasfiyelerden son derece rahatsız.

İSTİFA EDEN BAŞKAN ŞEHRİ TERK ETTİ

İstifa eden AKP’nin ilçe başkanı Mustafa Ali Türkan ise şehri terk etti!

Erdoğan’a yakın Milletvekili Ali Boğa’nın cemaatçi kadroyu tasfiye ederek yerel seçim kadrosu oluşturmak istediği, bu nedenle Cumhuriyet Bayramını bile beklemeden görevlendirilen teşkilat başkanı tarafından yönetimi oluşturan isimlerin görevden alındıkları bildirildi.

PEKİ KİM BU VEKİL?

“Yeniden Mücadeleciler” olarak bilinen grubu organize ederek cemaate yakın 60 kişilik AKP kadrosunu tasfiye eden AKP Muğla Milletvekili Ali Boğa, kamuoyunun aslında yakından tanıdığı bir isim. “4+4+4 düzenlemesinin ardından “Elimize büyük bir şans geldi. Bütün okulları imam hatip yapma şansı yakaladık” diyen ancak kendi torununun Fransız kolejinde öğrenim gördüğü ortaya çıkınca çark eden AKP’li vekilin istifaları alınan AKP yönetimiyle uzun süredir ters olduğu kamuoyu tarafından da yakından biliniyor. İl Başkanı Nihat Öztürk ise aday adaylığı süreci nedeniyle istifaların teşkilat tarafından bu nedenle alındığını açıkladı. Ancak cemaate yakın ilçe başkanı Mustafa Ali Türkan’ın AKP’nin aday adayı olacağı kamuoyuna lanse edilmiş, adaylık süreci için bayram öncesi istifasını bile vermişti. Yaşanan gelişmelerin ardından şehri terk eden kendisinden haber alınmayan Türkan’ın nerede olduğu ise bilinmiyor.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com