AKP'de "Dayın" Varsa Rektörsün!..

AKP'de "Dayın" Varsa Rektörsün!..
AKP Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek'in kaynı Metin Doğan, bir yıl içinde prof oldu, ardından da rektör..

Ankara bu başarı öyküsünü konuşuyor..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek'in eşinin kardeşi olan Profesör Dr. Metin Doğan, Türkiye tarihinde görülmemiş bir hızla akademik kariyer yaptı. Doğan, Ankara'da başhekimken, Sakarya'dan profesörlük unvanı aldı, bununla da kalmayıp açılmamış üniversiteye rektör olarak atandı..

Uzmandı, doçent oldu
Sözcü gazetesinin haberine göre; Van Yüzüncü Yıl Üniversite Hastanesi'nde uzman doktor olan Doğan, Ankara Trafik Hastanesi'ne uzman olarak atandı. Kısa süre sonra doçent unvanı aldı ve klinik şefi oldu. Ardından yeni açılan Keçiören Eğitim Hastanesi'ne başhekim yapıldı. Bu arada Nihat Tosun'un, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı olmasıyla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başhekim olarak döndü.

2 yıl çalışması gerekiyordu..
Ankara'da başhekimken Sakarya Üniversitesi'nden profesörlük ünvanını aldı. 2 yıl Sakarya'da çalışması gerekirdi. Ancak Bakanlık emriyle yine Atatürk Hastanesi'nde başhekim kaldı.

Açılmayan üniversiteye rektör oldu
Ağustos ayında profesörlük alan Doğan, Ankara'da yeni kurulan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin rektör adayları arasında yer aldı. Doğan, geçen hafta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından henüz açılmamış olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'ne rektör olarak atandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com