AKP'de dekolte çatlağı büyüyor!

AKP'de dekolte çatlağı büyüyor!
Egemen Bağış "Gerçekten de zamanlaması da tavrı da belki şık olmadı diyebiliriz"

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in bir televizyon sunucusuna ilişkin sözleriyle ilgili olarak, “Gerçekten de zamanlaması da tavrı da belki şık olmadı diyebiliriz” dedi.

‘ŞIK OLMADI DİYEBİLİRİZ’

Bağış, Hüseyin Çelik‘in sözleri nedeniyle Gözde Kansu‘nun işine son verildiği yönündeki haberlerin hatırlatılması üzerine de şunları söyledi:

“Sayın genel başkan yardımcımızın şahsi düşüncesini paylaşması belki zamanlama olarak yanlış oldu. Çünkü kanalın aldığı kararın onun sözüyle alınmış gibi bir intiba çıktı ki kanal açıklamalar yaptı. Bu kendi performansıyla ilgili bir şey. Ama şöyle bir dönüp baktığımızda gerçekten de zamanlaması da tavrı da belki şık olmadı diyebiliriz. Çünkü Türkiye’nin imajı, ben devamlı onu denetlemek ve gözetlemek durumundayım, Amerika’da Avrupa’da birçok yerde bu konu haber oldu ve Türkiye’de sanki bir yasakçı zihniyet varmış gibi. Ama başbakanın yaptığı açıklama bu kadar haber olmadı. Asıl altını çizmemiz gereken, Türkiye’de kimsenin yaşam tarzına, kılığına kıyafetine, yediğine içtiğine, okuduğu kitaba, kiminle dostluk yapacağına karışılmayacak. Bu yasayla güvence altına alınıyor. Diğeri bir yorumdur ama yaşam tarzına karışmayı suç kabul eden bir kanun geliyor.”

‘RÖ’ TWEETİ

Bağış, geçen günlerde yanlışlıkla attığı bir tweetin 18 bin 500 kişi tarafından takipçileriyle paylaşıldığını anlatarak, “‘Tuş kilidi açık kaldığı için atılmış bir tweet. Silecektim ama baktım gençlere pazar eğlencesi olmuş, vazgeçtim’ diye bir açıklama yazdım, o da 7 bin 500 kişi tarafından retweet almış” diye konuştu.

Twitter’da çok takipçisi olmasının nedenlerinden birisinin duygularını olduğu gibi dile getirmesi olarak gösteren Bağış, devlet adamı olarak değil etten, kemikten bir insan olarak yazdığını ve insanların da samimi buldukları için takip ettiklerini anlattı. Yanlışlıkla atılan bir mesajın pazar günü hem insanların yüzüne bir gülümseme koyduğunu, hem de birçok kişinin aklına gelmeyecek kadar çok farklı yorum üretmesine vesile olduğunu kaydeden Bağış, “Bir saat içinde ‘Rö’ üzerine kurgulanmış karikatürler, grafikler çıktı. Hayret ettim. Gerçekten de gençlerimizin ne kadar maharetli olduğunu o vesileyle de görmüş oldum” ifadelerini kullandı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com