AKP'de "dinlemeye takılan" derin çatlak

AKP'de "dinlemeye takılan" derin çatlak
AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Gaziantep'te yapıldığı iddia edilen telefon dinlemeleri konusunda, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e eleştiride bulundu.
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’i verdiği bir önerge sonrası eleştiri yağmuruna tutan ve eleştirilerini Twitter sayfasından yapan Milletvekili Tayyar, Bakan Şahin’in Gaziantep’teki dinleme konusunu 5 müfettişin araştırdığını, ancak herhangi bir hukuksuzluğa rastlamadığını söylemesine sert çıktı. Tayyar, konuyla ilgili olarak şunları yazdı:
 
"Bakan diyor ki; 5 müfettiş konuyu araştırdı hukuksuzluk yok. Tümden yalan. Anlaşılan bakan önüne konulan kağıdı olduğu gibi imzalamış. Daha önceden 2 polis müfettişi görevlendirildi ve sonuçlanmadan bırakıldılar. 2 polis müfettişi ise çalışmasını sürdürüyor. Hal böyleyken henüz soruşturma bitmeden kesin hüküm bildirmek bir bakana yakışmamıştır. Anlaşılan bakan kafasında işi bitirmiş, bürokrasiye teslim olmuş."
 
Soruşturmanın fiyasko ile sonuçlandığını ve bundan sonraki süreçte Bakan Şahin’in tüm açıklamalarını reddedeceğini açıklayan Tayyar, "Soruşturma bitmeden fiyaskoyla sonuçlanmıştır. Bakan kendini kandıranlardan hesap sormazsa o önergenin altında kalır" diye yazdı.
 
Tayyar, yazısında şu ifadelere de yer verdi:
 
"Buradan ilan ediyorum. Suç işleyenler ya hesap verecek, ya hesap verecek. Ellerinde farklı bilgi olanlar açıklamazsa da namussuzdur, alçaktır, haysiyetsizdir. Neye mal olursa olsun Gaziantep'teki emniyet, yerel siyaset ve Ankara'ya uzanan suç şebekesini çökertinceye kadar mücadeleye devam edeceğim." (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com