AKP'de fezleke çatlağı büyüyor!

AKP'de fezleke çatlağı büyüyor!
Galip Ensarioğlu ve Bülent Arınç'ın ardından Başbakan'ın BDP'li vekillerin dokunulmazlıkları kaldırma çalışmalarına Ziver Özdemir de karşı çıktı.

Hakkâri'de PKKlı militanlar ile görüşen BDP'li 10 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması fezleke hazırlanması AKP içinde de tartışma konusu oldu. 

AKP'DE FEZLEKE ÇATLAĞI BÜYÜYOR

Recep Tayyip Erdoğan, parti içinde dokunulmazlık fezlekelerine karşı çıkan vekillerin gerekçelerini dinlemek için yarınki Meclis grup toplantısını iptal etti. Grup toplantısı AKP Genel Merkezi'ne alındı. 
Taraf Gazetesi'nden Hüseyin Özkaya'ya açıklamada bulunan Batman Milletvekili Ziver Özdemir, sadece bir siyasi partiye mensup vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının tartışma konusu olmasını eleştirdi. Özdemir, 'Sadece bir siyasi mensup milletvekillerinin dokunulmazlıklarının Türkiye gündeminde tartışılıyor olması güzel bir şey değil.' diyerek parti başkanına muhalif bir duruş ortaya koydu.  

1994 HÂLÂ UNUTULMADI

Ziver Özdemir, "1994 yılındaki, vatandaşın beyninde ve zihninde bıraktığı o kötü izlenim, o kötü kareler hâlâ zihinlerde. Dokunulmazlık konuşulduğunda bölgedeki vatandaşın aklına ilk o görüntüler geliyor. Umarım böyle bir kareyle Türkiye bir daha karşılaşmaz. BDP'li vekillerin davranışları kabul edilebilir değil ama yine de bir siyasi partinin dokunulmazlıklarının kaldırılması hoş değil. Genel olarak dokunulmazlık konusunda elbetteki gelecekse bütün siyasi partilerin dosyası, fezlekesi olan bütün milletvekillerinin gelmeli.'' dedi. 

Ziver Özdemir'in bu çıkışyla birlikte AKP'de fezlekelere muhalif isimlerin sayısı arttı. 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com