AKP'de internet çatlağı!

AKP'de internet çatlağı!
AKP MYK üyesi, partisini internet sansürü konusunda uyardı...

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi, Anayasa Mahkemesi eski raportörü Osman Can Akşam Gazetesi’ndeki köşesinde partisini internet yasası konusunda uyardı. İnternet Yasasının çıkmasında 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonları'nın da payı olduğunu belirtti.

 2012’de AKP saflarına katılan Can, İnternet sansürü konusunda partisiyle ters düşerek, yasadaki haberleşme özgürlüğünü kısıtlayan düzenlemelerin ‘acil’ olarak AB işbirliğiyle düzeltilmesini istedi.

“İnternet mahremiyet ve denge” başlıklı köşe yazısına “Düşünce özgürlüğü kadim bir mesele” cümlesiyle giriş yapan Can, devamında şöyle dedi:

“Bu hafta AKP grubunun desteğiyle kabul edilen internet düzenlemeleri 17 Aralık operasyonuyla ilgisiz değil. Bugün bu düzenlemelere yöneltilen eleştirilerin pek çoğu da 17 Aralık ile bağlantılı. Her bir eleştiri bir şekilde operasyonların amacına ulaşması saikiyle üretiliyor ve evrensel ilkeler maske kılınarak haklılaştırılıyor.”

Eleştirilerin Gülen Cemaatini dokunulmaz kılmak için yapıldığı tesbitinde bulunan Can, “Düşünce özgürlüğü çok değerlidir. Ancak bu, öteki özgürlüklerin savunmasız bırakılabileceği anlamına gelmiyor” dedikten sonra mensubu bulunduğu AKP yönetimine şu uyarıları sıralıyor:

DÜZELTME ŞART

“Ancak, dengesi iyi kurulmuş bir özgürlük düzenine yönelik toplumun ihtiyacı ortada. Bu dengeyi her iki özgürlüğü koruyacak şekilde kurmak gerek. Bu yönüyle düzenlemedeki muhtemel sorunların hızla AB cenahından gelen uyarılar dikkate alınarak ve işbirliği içinde hızla düzeltilmesi şarttır. Özgürlükler konusu siyasetin çok rahat hareket edebileceği bir alan değil zira.” (BCE)

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com