AKP'de istifa krizi!

AKP'de istifa krizi!
AKP'li eski Bakan'ın istifası elden ele dolaşıyor.
17 Aralık'ta başlayan Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'na adı karışan Çevre ve Şehircilik eski Bakan'ı Erdoğan Bayraktar, Bakanlık'tan ve AKP'den istifa ettiğini açıklmaıştı. Erdoğan Bayraktar o günlerde "Bu kararları ben tek başıma vermedim, hepsinden Başbakan'ın haberi vardı, Onun da istifa etmesi gerekir" açıklaması ile AKP'lilerden tepki çekmişti.
 
AKP'den de istifa eden Erdoğan Bayraktar'ın istifası bir türlü işleme konulmuyor. Erdoğan Bayraktar'ın istifa dilekçesini AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'e gönderdi. Şahin istifanın Genel Merkezce onaylanmayacağı kararını vererek işleme koymadı.
 
Bu kez istifa metni, AKP Meclis Grubu’na gönderildi. Grup personeli de istifa metnini ne yapacağını bilemedi ve yöneticilerin müdahalesi üzerine ne işlem yaptı ne de istifayı TBMM Başkanlığı’na gönderdi. Bayraktar ise haftalar sonra ilk kez hafta başında TBMM’ye gelerek, AKP Grubu’na gitti. Genel Kurul çalışmalarına katılmayan ve kulise gelmeyen Bayraktar, Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ile görüştü. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com