AKP'de İstifalar Devam Ediyor!

AKP'de İstifalar Devam Ediyor!
Yaklaşan seçim öncesi AKP'den yeni istifalar gelmeye devam ediyor.

Yaklaşan seçim öncesi AK Parti'den yeni istifalar geldi. İşte o isimler;


AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Yusuf Özgün ve Bayburt İl Başkanı Bünyamin Özbek, milletvekili aday adaylığı için istifa etti. Gümüşhane'de, Ak Parti İl Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Avukat Metin Aslan, İl Başkanlığı görevine getirildi. Bayburt'ta ise henüz atama yapılmadığı belirtildi. Rize İl Başkanı Hasan Karal da il başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı oldu.

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Yusuf Özgün, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Özgün, 7 yıldır il başkanlığı görevini sürdürüyordu.

Partisi tarafından tertip edilen yemekte istifasını İl Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Avukat Metin Aslan'a ileten Özgün, 8 yıllıkAK Partiiktidarı ve kendi il başkanlığı döneminde yapılan hizmetleri anlattı. Özgün, bugüne kadar bulunduğu her noktada hep en iyisini yapmak için gayret gösterdiğini belirterek, "Her insan öncelikle hizmet etme adına hareket etmeli. Bizde bu noktada teşkilatlarımızdan aldığımız teveccüh ve bu ile daha güzel ve iyi hizmetler yapabileceğimizi, bu teşkilatlarla daha uyumlu çalışacağımızı düşünerek bu yola çıktık." dedi.

AK Parti Rize İl Başkanı Hasan Karal, il başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı oldu. Karal, partisinin il teşkilat binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında AK Parti'nin Rize'de kurucu il başkanı olarak 10 yıldır hizmet yapmaya çalıştıklarını söyledi. Haziran ayında yapılacak genel seçimler öncesi Rize'den milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Karal, "Ben siyasete üstten inmiş bir insan değilim. Tırnaklarımla kazıya kazıya bugünlere geldim. Milletvekili aday adaylığımı açıklayarak Rizeli hemşehrilerimizin hizmetlerini yerine getirmeye talibim. Bunca yıldır yerelde yaptığım hizmetleri şimdi daha üst seviyelere taşımak istiyorum. Bunun için de hemşerilerimin yardımına, desteğine ihtiyacım var. Demokrasi halkın omuzlarında yükselir. Bu günden itibaren il başkanlığıma veda ediyorum. Fakat bu veda bir ayrılış değil, yeni bir başlangıçtır." dedi.

Uzun zamandır birlikte çalıştığı parti teşkilatına ve Rizeli hemşehrilerine teşekkür eden Karal, daha sonra AK Parti Rize milletvekili aday adayı Davut Birben ile seçimlerde hemşehrilerinden destek istedi. AK Parti'nin Rize'de Bayram Ali Bayramoğlu ve Lütfi Çırakoğlu olmak üzere iki milletvekili bulunuyor. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com