AKP'de neler oluyor?

AKP'de neler oluyor?
AKP'de kabine depremi! 4 bakan değişti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmesinin ardından yapılan yazılı açıklamayla kabinede 4 isim değişti. İçişleri Bakanlığı’na Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı’na Nabi Avcı, Sağlık Bakanlığı’na Mehmet Müezzinoğlu’nun getirildiği bildirildi.

Kabine revizyonu sonrası gelen ve giden isimlerle ilgili dikkat çekici ayrıntılar söz konusu.

KURTULMUŞ VE SOYLU’YA KOLTUK VERİLMEDİ

Başbakan Erdoğan, Afrika ziyareti dönüşü uçakta yaptığı açıklamada ‘Her an her şey olabilir’ demişti. Bu açıklama sonrası HAS Parti’yi kapatıp AKP’ye katılan Numan Kurtulmuş ve Demokrat Parti eski genel başkanı Süleyman Soylu’ya bakanlık verebileceği senaryoları sıkça dillendirildi. Ancak son kabine revizyonu sonrası bu yöndeki beklentilerin boş olduğu ortaya çıktı.

AKP’NİN İZMİR ADAYI GÜNAY MI?

Kabine revizyonu sonrası AKP’nin İzmir adayı kim olacak sorusu da netlik kazanmaya başladı. Kabinenin en uzun süre bakan koltuğunda oturan ismi olan Binali Yıldırım’ın bakanlıktan alınarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na hazırlanacağı iddia ediliyordu. Ancak Yıldırım bakanlıkta kalırken adaylık ismi için geçen Ertuğrul Günay’ın görevden alınması “CHP’nin kalesinde AKP’nin İzmir adayı sosyal demokrat geçmişi güçlü olan Günay mı?” sorusunu akıllara getirdi.

MELİH GÖKÇEK’İ RAHATLATAN REVİZYON

Belediye Başkanı olacağı iddia edilen isimler arasında Ali Babacan ve Egemen Bağış da vardı. Ancak her iki isim görevde kalınca Ankara için adı geçen Babacan ve İstanbul için adı geçen Bağış’ın adaylıkları da zora girdi.

ERDOĞAN’IN VEFA REVİZYONU

Erdoğan’ın kabineye aldığı 4 isim arasında 3 isim AKP’nin kuruluşundan bu yana Erdoğan’ın en yakınında olan isimlerden. Sağlık Bakanlığı’na getirilen Mehmet Müezzinoğlu, AKP İstanbul eski İl Başkanlığı görevini yürütmüştü. Erdoğan’ın İstanbul kadrosunda yer alan ender isimlerden birisiydi.

Nabi Avcı Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğü günlerden bu yana yanında. Erdoğan’ın iki dönem başdanışmanlığını yaptı.

Ömer Çelik ise Erdoğan’ın tüm yurt dışı ziyaretlerinde yanında bulunan bir isimdi. AKP’nin ideologlarından birisi olarak gösterilen Ömer Çelik, 3 dönemdir AKP milletvekili.

RAHAT BİR NEFES ALAN BAKANLAR

Kabine revizyonunda adı geçen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç,  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da, koltuklarını koruyarak rahat bir nefes aldı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • 'Erdoğan Türk ve Türkmen hasmıdır'28 Temmuz 2014 Pazartesi 19:30
 • "Bu ateş Türkiye'yi yakabilir"26 Temmuz 2014 Cumartesi 18:04
 • AKP’nin Soma ilanı CHP’den çalıntı çıktı26 Temmuz 2014 Cumartesi 14:31
 • "Hırsızlıklarını gizleme operasyonu"26 Temmuz 2014 Cumartesi 09:40
 • Gül ile yine ters düştüler26 Temmuz 2014 Cumartesi 09:16
 • "10 Ağustos'ta Türkiye bölünecek"26 Temmuz 2014 Cumartesi 09:08
 • AKP mitingine giden otobüsler boş kalınca başkan bunu yaptı25 Temmuz 2014 Cuma 22:34
 • 4 Askeri Cezaevinde Unuttular!25 Temmuz 2014 Cuma 16:52
 • Meclis'ten Soma'ya 186 Bin Lira...25 Temmuz 2014 Cuma 12:51
 • Erdoğan-Çiçek arasında koltuk krizi25 Temmuz 2014 Cuma 11:52
   • Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    Tel: +90 212 216 05 65 E-Posta: info@sansursuzhaber.com