AKP’de şok istifa!

AKP’de şok istifa!
Kabine değişikliği öncesi adı Sağlık Bakanlığı için geçen AKP milletvekili Cevdet Erdöl, 11 yıldır görevde olduğu TBMM Sağlık Komisyonu Başkanlığından istifa etti.

TBMM Sağlık-Aile ve Çalışma Komisyonu Başkanı AKP milletvekili Cevdet Erdöl bu görevinden sürpriz bir biçimde istifa etti. Erdöl’ün, Başbakan Erdoğan'ın sağlık ekibinde yer alması nedeniyle istifa ettiği bildirildi. Ancak asıl nedenin, Sağlık Bakanlığı koltuğu beklentisinin gerçekleşmemesi olduğu belirtiliyor.
 
11 yıldır komisyon Başkanı olan ve bir süredir de Başbakan Erdoğan’ın yanında sağlık ekibinin başında bulunan Erdöl, sigara yasağı ile ilgili yasanın da mimarlığını yapmıştı. İki dönem AKP Trabzon milletvekili seçilen, bu dönem de Ankara milletvekili olan Erdöl’ün adı, kabine değişikliği öncesi Sağlık Bakanlığına getirilmesi en kuvvetli aday olarak geçmişti. Ancak Sağlık Bakanlığında yapılan revizyon ile, Recep Akdağ’ın yerine Mehmet Müeezzinoğlu atandı.
 
Erdöl'ün istifası sonrası komisyona yeni bir Başkan seçilecek. Bu arada AKP Mardin Milletvekili Muammer Güler'in İçişleri Bakanı olması, AKP Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı'nın da Milli Eğitim Bakanlığına getirilmesi nedeniyle boşalan TBMM İçişleri ve Milli Eğitim Komisyonları başkanlıkları için de seçim yapılacak. (CTK)
 
Kaynak : http://www.gazeteport.com.tr/haber/126582/surpriz-istifa#ixzz2JYc3V9zp

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com