AKP'de taşlar yerinden oynayacak!

AKP'de taşlar yerinden oynayacak!
AKP yaklaşan yerel seçimlerde ağır taşlarını sahaya sürecek!
Erdoğan ve AKP'yi yerel seçim korkusu sardı. Erdoğan her ilde özel anketler yaptırıyor. Erdoğan'ın yaptırdığı analizlerde şu sonuçlar yer alıyor: yerel seçimlerde bazı illerde adayların geç, bazı illerde ise erken açıklanmasının çeşitliği olumsuzluklara yol açıyor. Mevcut belediye başkanları için “gözden çıkarıldılar”, “başarısız oldular” şeklinde spekülasyonlar yaşanmaması için adaylık açıklamalarına mevcut belediye başkanları ile yola devam edilecek illerden başlanılacak.
 
AKP kabinede revizyona gidiyor!
 
Erdoğan genel seçimleri kazanmanın yolunun yerel seçimlerdeki başarıdan geeçtiğini düşündüğü için yerel seçimlerde tüm kozlarını oynamaya hazırlanıyor. Hem yerel seçimlerin önemi hem de AKP'nin parti tüzüğünde yer alan 3 dönem üst üste milletvekili seçilememesi maddesi Erdoğan'ı revizyon yapmaya itiyor.
 
Erdoğan Bakanlar arasında bulunnan 3 dönem maddesine takılan isimleri yerel yönetimlere kaydıracak. Hem güçlü isimleri aday gösterecek hem de 3 dönem maddesinin olumsuzluklarını ortadan kaldırmaya çalışacak. Erdoğan'ın 3 dönem maddesini başkanlık sistemi için Tüzüğe koydurduğu ifade edilirken AKP'nin şimdilik başkanlık sistemini askıya aldığı belirtiliyor. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com