AKP'de toplu istifa depremi: 120 kişi CHP'ye geçti!

AKP'de toplu istifa depremi: 120 kişi CHP'ye geçti!
AKP'de istifa depremi sürüyor. Alanya ilçesinde belediye meclis üyesi Eray Erdem, 120 kişiyle birlikte CHP’ye geçerken, Belediye Meclis Üyesi Nizamettin Özer de istifa etti.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrası AKP’den CHP ve MHP’ye geçişler devam ediyor. Bugün de Antalya’nın Alanya ilçesinde belediye meclis üyesi Eray Erdem, 120 kişiyle birlikte CHP’ye geçti. Eray Erdem, geçen belediye başkanlığı seçimlerinde AKP Belediye başkan adayı Kerim Kılıç’ın listesinden seçime giderek belediye meclis üyesi seçilmişti.

CHP İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen törende Belediye başkan adayı Şefik Türktaş’ın rozetini taktığı Erdem’in alnını öperek kutladı. Türktaş, “Görüyorum ki emanet verdiğimiz çok çok değerli kardeşim yuvasına geri döndü. Yuvasını şenlendirdi. İnşaallah bu coşkuyla CHP Alanya’da Şefik Türktaş ekibiyle 30 Mart’ta yönetimi devralacak diye düşünüyorum. Ben bu coşkuyu gördükten sonra buna inandım. 1 Nisan’da ekibimizle Alanya’ya hizmet etmeye başlayacağız inşallah. Yuvalarına dönen kardeşlerime öncelikle ‘Hoşgeldiniz’ diyorum. Katılanlara teşekkür ediyorum.” dedi.

ERDEM: AKP’NİN YEMEKLERİ BOZUK ÇIKTI

CHP Belediye Başkan adayı Şefik Türktaş ile 1-1.5 aydan beri görüştüğünü dile getiren Erdem, Türktaş’a nihai kararını Pazar günü bildirdiğini kaydetti. Alanyalı çok arkadaşı olduğunu belirten Erdem, hemşeri, arkadaş ve dostlarıyla karar vererek CHP’ye geçtiklerini dile getirdi. Erdem, “Bizim bu yuvadan gidişimiz aslında doğru bildiklerimizin peşine gitmiştik. Biz yine ideolojik bakmadık. Gerek Alanya, gerekse ülke geneli için doğru olacağına inandığımız şeyler uğruna bu partiden başka bir partiye geçmiştik. Benim ve herkesin gönlünde bir CHP, bir sosyal demokratlık kalbimizin sol tarafında yatan aslan var. Ama ben hiçbir zaman bir partiye ideolojik bakmadım. Halende bakmıyorum. Benim nezdimde partiler bir yemek yediğimiz lokanta gibidir. Yemeği düzgün yaptığı sürece müşterisi olalım. Yiyelim içelim. Ama ne zamanki midemizi bozmaya başladı, biz o lokantaya gitmekte hem kendi midemizin sağlığı için hem de yemeği bozan lokantaya ders vermek adına doğru bir tespittir diyorum.” diye konuştu.

"AKP’Lİ ARKADAŞLARIM VİCDAN AZABI ÇEKECEK"

Kendisi için en doğrusunu yaptığına inandığını dile getiren Erdem şöyle konuştu: “Ben eminim ki geldiğimiz partiden bazı arkadaşlarımız kızacak ama 30 Mart’tan sonra birçok arkadaşımız yaptığı hatanın farkına varıp, onunla ilgili vicdan azabı çekecekler. Ben diyorum ki vicdan azabı çekmeye gerek yok. Benim için geçen dönemde AKP nasıl doğruysa, bugün içinde CHP doğru. Gelin burada birleşelim. İşte bugünde gördüğünüz gibi kızlı-erkekli, analı-babalı ve bacılı-kardeşli buraya geldik. İstiyorum ki Alanya’yı hep birlikte en üst yerlere taşıyalım.”

MECLİS ÜYESİ ÖZER İSTİFA ETTİ

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde AK Partili Belediye Meclis Üyesi Nizamettin Özer, Hizmet Hareketi’ne yapılan hakaretleri ve aday adaylığı sürecinde yapılan yanlış davranışları gerekçe göstererek partisinden istifa etti.

Özer, yaptığı açıklamada, “17 Aralık’ta yapılan yolsuzluk operasyonuyla birlikte uzaklaştığım AK Parti’den, Hizmet Hareketi’ne yapılan hakaretler ve aday adaylığı süresince yapılan yanlışlardan dolayı, ilkelerim doğrultusunda istifa ettim.” dedi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com