AKP'de yolsuzluk çatlağı büyüyor!

AKP'de yolsuzluk çatlağı büyüyor!
AKP'li vekil görevden alınan savcı Muammer Akkaş’a sahip çıktı. AKP'de yeni istifalar yolda mı?

AKP İzmir milletvekili Erdal Kalkan yolsuzluk ve rüşvet operasyonun ikinci dalgasını yöneten savcı Muammer Akkaş’a destek verdi. Kalkan  Twitter hesabından “Muammer Akkaş, yalnız değilsin.Sana saygı duyuyoruz. Temiz toplum için, hukukun üstünlüğü için,hak için yola devam. Haksızlıkları, yolsuzlukları, hırsızlıkları örtbas etmeye çalışanlar, onlara bu konuda emir verenler, yardım edenler, er geç hesap vereceklerdir. Temiz toplum,demokratik devlet ve bağımsız yargı için herkes işbaşına. Türkiye halkı bu yapılanları hak etmiyor,hazmetmiyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı'nın, AKP’ye yolsuzluk soruşturması yaparken, soruşturma dosyası elinden alınan TMK Savcısı Muammer Akkaş’la ilgili açıklama yaptığı sırada ise  "Sayın Çolakkadı; savcılar,siyasal iktidarların değil,Cumhuriyetin savcılarıdır.”
diye yazdı.

AKP İzmir milletvekili Erdal Kalkan, ayrıca Pir Sultan Abdal’ın “Yürü bre Hızır paşa, seninde çarkın kırılır. Güvendiğin padişahın oda bir gün devrilir” sözünü de paylaştı.

Kalkan, AKP’de dün yaşanan istifalar için de “Sayın Erdoğan bayraktarın tavrı tüm siyaset adamlarına ibret olsun.” ifadesini takipçileriyle paylaşmıştı.


(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com