AKP'de yolsuzluk istifa ettirdi

AKP'de yolsuzluk istifa ettirdi
Tokat’ın Zile İlçesi’nde AKP İlçe Başkanı Yusuf Güzel 2 yıl 6 ay hapis cezası alınca görevinden istifa etti.

AKP’nin bir yolsuzluk olayı daha ortaya çıktı. Zile İlçesi AKP İlçe Başkanı Yusuf Güzel bu yolsuzluk hapsinden hemen sonra istifa etti.  

 

Tokat’ın Zile İlçesi’nde AKP İlçe Başkanı Yusuf Güzel, ‘Kamu kurum ve kuruluşlarının ihalesine fesat karıştırmak’ suçlamasıyla yargılandığı davada 2 yıl 6 ay hapis cezası alınca partisinden istifa etti.

 

AKP Zile İlçe Başkanı Yusuf Güzel ve kardeşi Abdullah Güzel hakkında, 2011 yılında Zile İmam Hatip Lisesi Gıda Alım İhalesi’nde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Yusuf Güzel, kardeşi Abdullah Güzel ve İmam Hatip Lisesi’nde görevli 6 öğretmen hakkında ‘kamunun zarara uğratılarak, ihaleye fesat karıştırıldığı’ iddiasıyla dava açıldı. Zile Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonrası İlçe Başkanı Yusuf Güzel ve diğer 7 kişi 2′şer yıl 6′şar ay hapis cezasına çarptırıldı. Güzel ve diğer sanıklar kararı Yargıtay’a taşıdı.

 

‘HUKUK DA BAZEN YANILABİLİYOR’

 

Hakkında 2 yıl 6 ay hapis cezası verilen AKP İlçe Başkanı Yusuf Güzel, ilçe binasında düzenlediği basın toplantısı ile görevinden ayrıldığını açıkladı. Güzel şöyle dedi:

“Bildiğiniz gibi bir süre önce hakkımızda şikayette bulunulmuştu. Ben o zaman herkese şunu söylemiştim. ‘Eğer ben bir gün ceza alırsam, ben bu ilçe başkanlığını bırakırım’ demiştim. Sonuçta mahkeme 2 yıl 6 ay gibi hakkımda bir ceza verdi. Bu kesinleşmiş bir ceza değil tabi. Temyiz ediyoruz, Yargıtaya gidecek. Kimse söylediysek, bunun bir hukuk faciası olduğunu söylediler. Bence de öyle. Demek ki hukuk da bazen yanılabiliyor. Ben AKP’nin ilçe başkanı olmasam bu cezayı almazdım. Ama şimdi bu cezayı aldığım için şeref duyuyorum.” (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com