AKP'den bebek katiline övgüler!

AKP'den bebek katiline övgüler!
Geçmiş senelerde PKK ve bebek katili Abdullah Öcalan ile görüştüğümüzü ispatlamazlarsa nemerttirler, şerefsizdirler diyen AKP iktidarının yetkilileri bugünlerde bebek katili Abdullah Öcalan'a övgülerde bulunarak genel affın, sinyallerini veriyorlar.
2008 yılında Başbakan Yardımcılarından Bülent Arınç kati süretle Abdullah Öcalan ve PKK ile görüşmediklerini söylemiş, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklmada iktidara geldikleri günden beri gidip gelmerin olduğunu itiraf etmişti. Yine Başbakan Erdoğan  PKK ve bebek Katili Abdullah Öcalan ile görüştüklerini yalanlamış bu iddiaları ortaya atanları ispata davet etmiş hatta ispatlamazlarsa namerttirler ifadelerini kullanmıştı. Daha sonra MİT'in Oslo'da PKK ile pazarlığa oturduğu, bir çok taviz verildiği medyaya yansımıştı. O günden sonra Doğu ve Güneydoğu illeri resmen PKK'ya teslim edilmiş askere ve polise operasyon izinleri valiliklerce  verilmemişti. Hatta PKK'nın kendi maliyesini ve güvenlik birimlerini kurduğu, vergi toplamaya başladığı ortaya çıkmıştı.
 
Açılım Sürecini yürüten Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Büyükelçiler Konferansı'nda yaptığı konuşmada Abdullah Öcalan'ı Kürtlerin lideri ilan ederek "Beğenseniz de beğenmeseniz de Kürtlerin lideri Öcalan" ifadesini kullandı. Atalay, çözüm sürecinin devam ettiğini belirterek "Bu süreçte beklenmedik riskler çıkabilir ancak süreç devam ediyor. Ne olursa olsun 1 yıldır terörden ölen yok. Bu süreç devam edecek. Peşi peşine iki seçim var önümüzde. Bu nedenle bu süreçte duraksama olması kaçınılmaz" mesajını verdi. Atalay, Abdullah Öcalan'la görüşmelerin de devam ettiğini anlatırken, "Beğenin ya da beğenmeyin, Öcalan Kürtlerin lideri. Bir mekanizma oluşturduk. MİT Öcalan'la görüşüyor. Biz BDP'lilerle görüşüyoruz, onlar da Kandil'le görüşüyor" diye konuştu. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com