AKP'den Bir İstifa Haberi Daha!

AKP'den Bir İstifa Haberi Daha!
17 Aralık Operasyonu'ndan sonra AKP'de sular durulmuyor. İdris Bal, Hakan Şükür, Ertuğrul Günay gibi isimlerinin ardından İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin de bugün 14.00'te mecliste düzenleyeceği basın toplantısıyla AKP'den istifa edecek.

AKP'de, partiye zarar verici konuşmasıyla AKP Merkez Yürütme Kurulu'na sevk edilen Muhammed Çetin partiden ayrılma kararı aldı. İşte Hürriyet Gazetesi'nden Bülent Sarıoğlu'nun haberinin satır araları...

Çetin, ihraç istemi üzerine haksızlığa uğradığını, kendisine atfedilen konuşmaları yapmadığını belirterek disiplin kurulunun karşısına çıkıp neyle suçlandığını öğrenmek istediğini belirtmişti. Ancak Ak Parti Disiplin Kurulu’nun yazılı savunma istemesinin ardından Çetin istifa kararını aldı.

17 ARALIK'TAN BU YANA 8.İSTİFA
Rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından parti içine dönük eleştirileri nedeniyle Kütahya Milletvekili İdris Bal ihracı istenince istifasını açıklamıştı. Ardından eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Ankara Milletvekili Haluk Özdalga ve İzmir Milletvekili Erdal Kalkan, benzer süreçle partiden ayrıldı. Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile İstanbul Milletvekili Hakan Şükür ve Burdur Milletvekili Hami Yıldırım ise haklarında disiplin işlemi olmamasına karşın Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yaklaşımına tepki göstererek AK Parti’den ayrılmışlardı.

AKP'NİN BU İSTİFAYLA KOLTUK SAYISI 319'A DÜŞÜYOR
Çetin son bir buçuk ayda partiden kopan sekizinci milletvekili oluyor. Çetin’in istifasıyla AK Parti’nin Meclis’teki sandalye sayısı 319’a düşecek. Milletvekilliğinden istifa ettiğini açıklayan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın dilekçesi ise halen AK Parti Grup Yönetim Kurulu’ndan Meclis Başkanlığı’na iletilmediği için işleme alınmadı.(MCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com