AKP'den büyük 'hukuk' skandalı!

AKP'den büyük 'hukuk' skandalı!
Kapatma kararı verdiği iddia edilen Mahkemenin öyle bir karar vermediği ortaya çıktı.

5651 nolu İnternet Kanunu değişikliği 28 Ocak'ta TBMM'de görüşülmeye başlandı. AKP Hükümeti'nin yapmaya çalıştığı değişiklikler insan hakları ve özgürlüklerine aykırı. İnternet kullanıcısının girdiği siteler kayıt altına alınacak, bununla birlikte fişlenme endişesi başlayacak. Değişikliği öngörülen yasada siyasal iktidara 'sansür' gibi yetkilerde veriliyor. Hükümet tarafından sakıncalı bulunan internet siteleri mahkeme kararı beklenmeden kapatılabilecek.

AKP'DEN 'HUKUK' SKANDALI

Vagus.tv, SoundCloud ve belki de adını bilemediğimiz başkaca siteler şu anda hukuksuz bir şekilde kapatılıyor. Vagus.tv sitesi sahipleri, TİB'in ilan ettiği karardaki adı geçen savcılığa ulaşmışlar, ancak savcı böyle bir kararın olmadığını bildirmiştir. Şimdi karara itiraz edecek mahkeme ve savcılık bulamamaktadırlar. Bu durum yasanın mevcut halinin bile yargı ve idari kurumlar tarafından yanlış veya kötüye kullanıldığının ispatıdır.

Gelecek düzenleme ise yargının ve idarenin yetkileri arttırmakta; yurttaşın, içerik sahiplerinin, yer sağlayıcıların, erişim sağlayıcıların pozisyonlarını güçsüzleştirmektedir. Bu da durumu daha kötü hale getirecektir. TBMM'den bu yasanın çıkması bir 'Hukuk' skandalı olarak değerlendiriliyor. (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com