AKP'den Cemaate derin darbe!

AKP'den Cemaate derin darbe!
AKP-Cemaat savaşı kızıştıkça taraflar farklı yol ve yöntemlerle birbirlerine saldırmaya devam ediyor.
AKP-Cemaat savaşı tüm hızıyla devam ediyor. Taraflar birbirlerine farklı yöntemlerle saldırmaya devam ediyor. Dersaneler konusunda AKP Hükümeti geri adım atmış gibi dursada Cemaate operasyonlarına devam ediyor. Bugün yandaş gazetelerde tam sayfa hükümete destek ilanı yayınlandı.
 
Milli İrade Platformu adında bir araya getirilen 92 kuruluş ve dernek ile AKP Hükümeti resmen Cemaate meydan okurken ilanda şu ifadeler yer aldı: 
 
"Biz. aşağıda imzası olanlar, milli iradenin gücüne yürekten İnanıyor, her meselenin milletin arzusu istikametinde, meşruiyet dairesinde çözümünü savunuyoruz. Türkiye'nin her meselesi kendi mecrasında tartışılmalı, gayrimeşru zeminlere çekilmemelidir.
 
Milleti için başarıyla hak mücadelesi verenlere karşı haksızlık yapılmamalı, yeni vesayetler tesis edilmemeli; şahsi, zümrevi kaygılar ve menfaatler milletin, ülkenin ve demokrasi mücadelesinin önüne geçmemelidir.
 
Bin yıl sürmesi beklenen projeyi 11 yılda sabır ve metanetle boşa çıkaranlara şükranlarımızı ifade ediyor, bu mücadelenin şahidi olduğumuz kadar, gelecekte de destekçisi ve duacısı olacağımızı İlan ediyoruz."
 
CEMAATİN TETİKÇİSİ BARANSU'DAN BU İLANA SALVOLAR!
 
Cemaate yakınlığıyla bilinen, yayınladığı belgelerle AKP Hükümetine son günlerde ecel terleri döktüren Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu dün gece geç saatlerde twitter'dan bu ilana ateş püskürdü. AKP Hükümetinin bu ilanı zorla, kapı kapı dolaşarak imzalatıtığını iddia etti.
 
Baransu twitter'dan şu mesajları paylaştı:
 
MGK'da imzası olan Erdoğan, şimdi de talimatla (emir de diyebilirsiniz) pek çok STK, Vakıf, cemaat, ve derneğe başka türlü imza dayatıyor.
 
İlk okuyuşta Yalçın Akdoğan tarafından kaleme alındığı hemen anlaşılan bir metin hazırlanmış. Erdoğan'ın has adamlarından Hasan Doğan, Mustafa Varank, bir sürü vakıf, dernek, cemaatle temasa geçip, bu metnin altına amblemlerini konması için ikna etmiş. Erdoğan'ın ismi ve gücü kullanılarak, kimine gönül koyarak, kimi itilerek, kimi zorlanarak bu metnin altına amblemleri koydurulmuş.
 
Bu metin gazetelerde tam sayfa ilan olarak yayımlanacak. Ve Turkuaz medyaya çalışan bir ajans üzerinden de finansmanı sağlanacak
Milli İrade Platformu diye de bir de platform icat edilmiş bu iş için. Tamamen Erdoğan'ın masasında pişirilen, zorlanan ve Varank-Doğan ikilisi üzerinden realize edilen bir metin. Böyle ilan komikliklerine, muhafazakar kesimin üzerine hükümet baskısı kurarak imzacı pozisyonuna düşürmeye vs. hiç gerek yok. 
 
İçten bir pişmanlık ve samimi bir özür yeterdi sevgili Hükümet. Yalçın Akdoğan'ın emeğine de yazık. Hasan Doğan ve Mustafa Varank'ın koştur koştur kapı kapı dolaşmasına da.  BİTTİ...Şimdi artık yeni oyunu da önceden öğrenmiş oldunuz. Yatabiliriz. (BCE)

İŞTE O İLAN:

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com