AKP'den Cemaate ekonomik darbe!

AKP'den Cemaate ekonomik darbe!
AKP Maliye'yi harekete geçirdi, Cemaate yakın 3 şirket denetimde.
AKP-Cemaat arasındaki savaş şirketlere sıçradı. AKP'li yöneticiler Cemaati her yönüyle bitirmek için harekete geçti. Cemaate yakınlığıyla bilinen Boydak şirketine Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından vergi incelemesi başlatıldı.  Boydak Holding Başkanvekili Mustafa Boydak, 3 şirketlerinin Maliye tarafından denetlendiğini doğruladı.
 
Gezi Parkı olaylarından sonra Koç Grubuna 'da vergi incelemesi başlatılmış, Boydak bu olaylar sırasında Koç'a destek vererek “Türkiye’yi taşıyan şirketleri gözümüz gibi korumamız gerekiyor. Yanlış algıya maruz kalmayalım. İş dünyamızda, ‘Sen bana düşmansın- değilsin’ gibi ayrım yapmayalım. Ekonomiyle ilgili sorunları aşarız, bundan en ufak bir endişe olmasın. Ayrımcılık yapmayalım. Biz ekonomiyi çözeriz” ifadlerini kullanmıştı. Taraf gazetesi dün Boydak Grubu dışında cemaate yakın olarak bilinen iki ayrı grup hakkında da vergi incelemesi başlatıldığını duyurdu.
 
CEMAATE EKONOMİK DARBE
 
Taraf bu gruplardan birisinin “medya ve madencilik” alanında, diğerinin ise “yayıncılık” alanında faliyet gösterdiğini belirtti. Timaş ile Koza-İpek mi? Geçen aylarda bazı internet sitelerinde cemaate yakın olduğu bilinen Timaş Yayınları’na Maliye tarafından baskın yapıldığı duyurulmuştu. Evrakların Maliye tarafından incelendiği belirtilmişti. Cemaate yakın olan Koza- İpek Holding de “medya ve madencilik” alanında faaliyet gösteriyor. Koza-İpek Holding maden işletmeciliğinin yanı sıra Kanaltürk televizyonu ile Bugün gazetesinin de sahibi. Taraf’ın haberinde belirttiği “medya ve madencilik” alanında faliyet gösteren grubun da Koza-İpek Holding olabileceği yorumları yapılıyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com