AKP'den cemaate şok protesto

AKP'den cemaate şok protesto
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili olarak Fethullah Gülen'in açıklamalarını protesto eden bir grup Zaman Gazetesi'nin önüne para sayma makinesi attı.

Ellerinde AKP bayrakları olan yaklaşık 20 kişi saat Yenibosna'da bulunan Zaman Gazetesi önünde toplandı. Grup içinde bulunan bir kişi elinde bulunan para sayma makinesini güvenlik kapısının üzerinden gazete binasının bahçesine fırlattı. Eylemciler, üzerinde ?Dershanelerini hain yandaşlarını al (İsrail'e Amerika'ya) defol yazısı ve Fethullah Gülen'in fotoğrafının bulunduğu pankart açtı. Rabia işareti yapan göstericiler, "Dik dur eğilme bu millet seninle, Hainlik yapmayın başbakanı satmayın ve Tayyip'in askerleriyiz" şeklinde slogan attı.

Grup arasında konuşan bir eylemci, ?28 Şubat sürecinde cemaati savundum. Bu hükümet döneminde cemaat istediği her şeyi almasına rağmen bugün kalkıp Başbakanımıza beddua edebiliyor. Bunu şiddetle kınıyorum. Neden 50 yıldan beridir İslam topraklarında kan akıyor, onlara beddua etmiyorsun diye tepki gösterdi.

Eylemciler, yanlarında getirdikleri pankartı Zaman Gazetesi'nin önüne astıktan sonra ayrıldı. Pankartı ise eylem bittikten sonra sivil polisler yerinden aldı.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com