AKP'den Etnik Kimlik Araştırması!

AKP'den Etnik Kimlik Araştırması!
Kendinizi aşağıdaki ifadelerden hangisiyle tanımlıyorsunuz: Çerkez, Abaza, Gürcü, Arnavut, Boşnak, Karadenizli, Kürt ve 'diğer seçenekler'..

Önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimler öncesi AK Parti için halkın görüşlerini tespit etmek amacıyla bir firma tarafından yapılan ankette, 'Kendinizi aşağıdaki ifadelerden hangisiyle tanımlıyorsunuz?' sorusu yöneltildi.

ARAŞTIRMA ŞİRKETİ ANKET YAPIYOR
AK Parti için seçimler öncesi illerde kamuoyunun görüşünü belirlemek amacıyla bir araştırma şirketi anket yapıyor. Sakarya'da da yapılan ankette, katılanlara 25 soru yöneltiliyor.

28 İSİM HANGİSİ VEKİL OLSUN
Anket formunun 15'inci sorusunda “Aşağıdaki isimlerden milletvekili olarak görmek istediklerinizi 1'den 7'ye kadar sıralayınız' denilirken 28 isim yer aldı.

HAKAN ŞÜKÜR DE LİSTEDE
Bu isimler arasında futbolu bıraktıktan sonra TRT'de spor yorumculuğuna başlayan ve 2007 seçimlerinde adı AK Parti'den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de geçen Milli futbolcu Hakan Şükür ile 2010 Dünya Süperspor Şampiyonu Kenan Sofuoğyu'nun da adı yer aldı. Sofuoğlu ankette (Dünya Şampiyonu) olarak 18'inci, Hakan Şükür ise 25'inci sırada yer aldı.

LİSTEDEKİ DİĞER İSİMLER
AK Parti anketindeki diğer isimler arasında; Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof.Dr. Mustafa İsen, Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Başbakanlık Özel Kalem Müdürü Mustafa Kamacı, Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Enerji A.Ş.Genel Müdürü Adnan Güçlü, müsteşar Cemal Öztaş, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ ile Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur da yer aldı.

ETNİK KİMLİK SORUSU
Anketin 5'nci sırasında etnik kimlikle ilgili soru da yöneltildi. Deneklere, 'Kendinizi aşağıdaki ifadelerden hangisiyle tanımlıyorsunuz?' sorusu yöneltilirken şıklar arasında Çerkez, Abaza, Gürcü, Arnavut, Boşnak, Karadenizli, Kürt ve 'diğer seçenekler' yer aldı.

Sakarya'daki ankette milletvekillerinin başarılı olup olmadığı, en çok sevilen milletvekilinin kim olduğu, önümüzdeki seçimlerde Sakarya milletvekillerinden hangisinin tekrar görülmek istendiği de soru olarak yöneltildi.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, “Anketi genel merkezimiz yaptırıyor. Sakarya'da yapıldığını duyduk. Bilgimiz yok. Sakarya'daki arkadaşlarımdan duyduk. Bağımsız olarak yapılıyor” dedi
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com