AKP’den evlilik kurumuna yeni uygulama

AKP’den evlilik kurumuna yeni uygulama
Hükümetin yeni uygulamasına göre aile düzenini imamlar belirleyecek. Malatya’da başlatılan uygulama başarılı olursa tüm Türkiye’de yürürlüğe girecek.

AKP hükümeti yeni bir uygulamaya daha imza attı. Hükümet Medeni Hukuk’u rafa kaldırdı. İmamlar çiftleri barıştırmak için akıl verecek. Çiftler ikna olmazsa oturup dua edecek. Proje tutarsa tüm Türkiye’de uygulanacak.

Malatya’da resmi kurumlar tarafından  alınan ilginç kararlarla, aile hayatında yaşanan kadına yönelik şiddet ve boşanma gibi sorunlar hukuk yerine din kurallarıyla çözülecek. Malatya il genel meclisinin geçtiğimiz ay aldığı kadına yönelik şiddeti imamlara havale etme kararının ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de ilginç bir projeye imza attı. Malatya Emniyet Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı ve İl Müftülüğü’nün ortak projesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e sunuldu ve Şahin’den tam destek geldi.

‘Koruyucu ve Kollayıcı Hizmetler’ adlı projeye göre oluşturulacak komisyon, boşanmak isteyen ailelerin boşanmasını engelleyecek. Gelenek ve göreneklere bağlı ‘akil adamlar’ın görev alacağı komisyon çiftleri bir araya getirmeye çalışacak ve dini konularda bilgilendirecek.

Projenin mimarı olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hidayet Bozkurt, Bakan Fatma Şahin’in projeyi çok güzel bulduğunu belirterek, bu projenin tüm Türkiye’ye örnek olacağını savundu.

Malatya İl Genel Meclisi 6 Ocak 2012’de aldığı kararla kadına yönelik şiddeti imamlara havale etmişti. Hiç kadın üyesi bulunmayan il genel meclisinin ‘ Kadın Hakları ve Eşitlik Komisyonu’ tarafında  hazırlanan raporu değerlendiren üyeler bir kadının şiddet görmesi halinde yargıya değil din imamlarına başvurması yolundaki önergeyi oybirliğiyle kabul etmişti.

Hiç kadın üyesi bulunmayan il genel meclisinin ‘Kadın Hakları ve Eşitlik Komisyonu’ tarafından hazırlanan raporu değerlendiren üyeler bir kadının şiddet görmesi halinde yargıya değil din adamlarına başvurulması yönündeki önergeyi oybirliğiyle kabul etmişti.

(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com