AKP'den geri adım!

AKP'den geri adım!
“AKP, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmekte olan Sayıştay yasa teklifi, milletvekillerinden gelen tepkiler üzerine yeniden görüşmek üzere geri çekmek zorunda kaldı.

TBMM’ye sunduktan sonra Sayıştay Kanunu’nda geri adım atan AKP’nin Grup Başkanvekilleri ve Plan Bütçe Komisyonu üyeleri tepkileri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a iletmek için  randevu istedi.

AKP’li yöneticilerin ve milletvekillerinin Başbakan Erdoğan ile bu hafta içinde bir araya gelecekleri öğrenildi. AKP’lilerin “Sayıştay Yasa teklifinde kurumun yapısal özellikleriyle oynanıyor eleştirisini Başbakan’a iletecekleri” ifade edildi.

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, kanun çıktığında kurumun yapısının bozulacağını ve bunu AKP’li milletvekillerinin de anladıklarını belirtti.

Akçay, şunları söyledi: “Devlet her şeyiyle şeffaf ve denetime açık bir kurumdur. Tüm belgeler devlette olur ve arşivlenir. Devletin geleneklerini bozamazsınız. Ticaret yapmıyorsunuz, devlet yönetiyorsunuz. AKP bir türlü bunun farkına varamıyor. Şimdi kendileri de yaptıkları yanlışı gördüler.” (IUK)
Kaynak: Yeniçağ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com