AKP'den 'Gezi Parkı' avı

AKP'den 'Gezi Parkı' avı
Gezi Parkı gözaltıları devam ediyor

Eskişehir'de Gezi Parkı eylemlerine destek verdiği iddiasıyla Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Paşa Şanlı ve beraberindeki 6 kişi gözaltına alındı. Şube sekreteri Faik Alkan yaptığı açıklamada

Eskişehir'de Eğitim-Sen Şube Başkanı gözaltına alındı. Ali Paşa Şanlı'nın akşam saatlerinde İstiklal Mahallesi'ndeki şube binalarının önünde sivil polisler tarafından gözaltına alındığını söyledi. Ali Paşa Şanlı'nın yanısıra polis ekipleri üniversite öğrencileri Can Büyükşahin, Soner Türkyılmaz, Gökhan Ergin, Caner Cömert ve Erhan Yıldız'ı da gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen 6 kişinin Gezi Parkı eylemine destek için düzenlenen yürüyüşlerde kamu malına zarar verdikleri ve polise mukavemette bulunmakla suçlandıkları önü sürüldü. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise konuyla ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Ali Paşa Şanlı'nın gözaltına alındığı Eğitim Sen Şube binası önünde akşam saatlerinde toplanan grup, gözaltına alınmaları protesto etti. Eğitim Sen Şube sekreteri Faik Alkan burada yaptığı konuşmada, "Eğitim Sen Şube Başkanımız Ali Paşa Şanlı ve demokratik kitle örgütü, siyasi parti temsilcileri gözaltına alınmıştır. Gözaltılarla ilgili avukatlara bilgi verilmemekte ve görüştürülmemekte. Tam anlamıyla hukuksuzluk yaşanmaktadır" dedi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com