AKP'den Hakan Şükür'e bir şok daha!

AKP'den Hakan Şükür'e bir şok daha!
Hakan Şükür’ün Lig TV’de yaptığı programdan dolayı ödenen paraların geri alınması için AKP’liler girişim başlattı.

Bağımsız İstanbul Milletvekili Hakan Şükür’ün Lig TV’den aldığı paranın hukuksuz olduğunu öne süren Bülent Turan ve Salim Uslu paranın geri alınması için işlem başlattı.

Dijitürk’te yaptığı program dönemde Daha önce TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in başlattığı inceleme kapsamında “kamu olmadığı için çalışmasında yasal olarak bir sakınca bulunmadığı” görüşünün bildirilmesi üzerine Digiturk’te yayına çıkmaya devam eden Şükür’ün, TMSF’nin Digiturk’e el koyduğu mayıs ayından bu yana aldığı ücretin “‘yasal” olmadığı öne sürüldü.

TMSF’nin el koymasından sonra Digiturk’ün kamu kurumu niteliği dönüştüğünü savunan AKP kaynakları, bu tarihten itibaren bir vekilin burada çalışmasının yasal olmadığını savunuyor. TBMM Başkanlık Divanı Üyesi AKP’li Salim Uslu henüz konunun Divan’ın gündemine gelmediğini belirterek “Kamu kurumları bazı insanların rant kapısı değildir. Konu Divan’ın gündemine geldiğinde değerlendireceğiz” dedi.

AKP’li Bülent Turan da Şükür’ün parayı iade etmesi gerektiğini söyledi. TBMM Başkanlık Divanı üyesi CHP’ li Malik Özdemir ise Şükür’ün programa katılmasının başından beri yanlış olduğunu belirtti.

Özdemir, “TMSF el koyduktan sonra devam etmesi hukuken de doğru değil. İlk toplantı da mayıs ayından sonraki maaşları iade etmesini talep edeceğim” dedi.

Şükür’ün yakınları ise Digiturk’ün TMSF’ ye devredilmesinin, kamu kurumu niteliğine kavuştuğu anlamına gelmeyeceği yorumunu yaptı. Şükür’ ün Digiturk’ ten ayda 150 bin TL aldığı öne sürülmüştü. Rakam doğruysa iade etmesi istenen para 1 mil yon TL’ yi bulabilecek.(MUE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com