AKP’den İzmir’e bir baskı daha

AKP’den İzmir’e bir baskı daha
İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik “çete” operasyonunun ardından baskıların ardı arkası kesilmiyor.

Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne 482 bin liralık ceza kesti. Daha sonra da cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.
 
Talebin ardından İZSU Genel Müdürü Ahmet Alpaslan ifadeye çağrılırken, bu duruma isyan eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Ben de çevre il müdürü hakkında suç duyusunda bulunuyorum. Belediyemize karşı hasmane tutum içinde olan, görevini sağlıksız kullanan bu arkadaştan hesap sorulsun. Bu kişinin görevi çevre konusunda başarılarımıza gölge düşürmek için kurgulanmış bir senaryoyu uygulamak değildir” dedi.
 
İzmir’de Büyük Kanal Projesi’nde şu ana kadar 400 metrelik alanda temizlik yapıldığını, aksaklıkların olduğu bölgeden 3 bin 200 ton malzeme çıkarıldığını açıklayan Kocaoğlu, Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürü Mehmet Ata Erpolat’ın yanlı davrandığını savladı.
 
Daha önce Bayındırlık İl Müdürü olan Erpolat’ın yaptıkları planlarla ilgili 170 dava açtığını anımsatan Kocaoğlu, Erpolat’ın il müdürü olmasının ardından belediyeye 482 bin 853 lira ceza kesildiğini, cezaların ardından şimdi de cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Kocaoğlu, şunları söyledi:
 
“Çevre müdürü Gaziemir’deki kurşun fabrikasında olaylar yaşanırken ilk iki gün ne yaptı? Önce suçu büyükşehir belediyesine yüklemeye çalıştı. Bizimle bağlantısı olmadığı için ortalıktan kayboldu. ‘Buradaki malzemenin taşınması için 12 milyon liraya gerekiyor’ dendi. İnsan sağlığı 12 milyon lirayla mı ölçülür? Bu konuda il çevre müdürlüğüne ceza kesildi mi, sorgulandı mı? Savcılığa verildi mi? Buradan ihbar ediyorum.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com