AKP’den İzmir’e ikna turları!

AKP’den İzmir’e ikna turları!
AKP, yerel seçim öncesi İzmirliler'in 'yaşam tarzına müdahale' endişelerini gidermek üzere İstanbul'a 'eğlence turu' için harekete geçti.

Büyükşehir Belediyesi'nin AKP'de olduğu İstanbul'da halkın yaşam tarzına müdahale edilmediğini göstermek için, İzmir’deki sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan 50 kişilik grup, yılbaşı gecesi İstanbul’un eğlence mekanlarında ağırlanacak.
 
AKP İzmir Milletvekili Rıfat Sait, İzmir’de hükümetin projelerini anlatırken çok sayıda kişinin kendisine “Biz AKP’nin yaptıklarını biliyoruz. Bizim sıkıntımız yaşam tarzımız değişecek mi? Kordon’da rakımızı rahatlıkla içebilecek miyiz? Yoksa içkili, eğlence mekanlarını kapatacak mısınız?” yönünde sorular geldiğini söyledi. Bu endişeleri gidermek için AKP tarafından yönetilen İstanbul’a tur düzenleme kararı aldığını belirten Rıfat Sait şunları söyledi:
 
“Kordon İşadamları Derneği de bu projenin içinde. Katılımcıların çoğu Kordon’daki bar esnafı. AKP’nin eğlence mekanlarını kapatacağı yönündeki kaygıyı, İstanbul'u göstererek gidermeye çalışacağız. Geçen hafta Kadir Topbaş ile görüştüm, projeye destek verdi. Yılbaşında gidip Boğaz turu yapacağız, gece Kuruçeşme’deki eğlence mekanlarını gezeceğiz, Reina’ya, Locca’ya gideceğiz. Ben içki içmiyorum ama isteyen içki de içebilir. Çiçek Pasajı’ndaki tarihi Cumhuriyet Meyhanesi’ne gideceğiz. İstanbul’u AK Parti yönetiyor ama hayat tarzına müdahale edilmiyor mesajını vermek istiyoruz. İkinci gün Topbaş bize Kadıköy Metrosu’nu ve Miniatürk’ü gezdirecek, projelerini anlatacak.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com