AKP'den Laikleri memun edecek atama!

AKP'den Laikleri memun edecek atama!
AKP Hükümeti'nin 5 bakanlıkta yaptığı üst düzey atama ve görevden almalar Resmi Gazete'de yayınlandı. Bunlar arasında en dikkat çeken atama ise...

ÇAĞLAR DERELİ / ÖZEL HABER -
AKP Hükümeti'nin 5 bakanlıkta yaptığı üst düzey atama ve görevden almalar Resmi Gazete'de yayınlandı. Bunlar arasında en dikkat çeken atama, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne yapıldı. Genel Müdürlük görevine, yaptığı araştırmalarda tesettür giymenin kemik erimesine yol açtığını tespit eden Dr. Aylin Çiftçi atandı.

 Aylin Çiftçi adını, 2005 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Hıfzısıhha Müdür Yardımcısı görevindeyken yaptığı tesettür giyinenlerin güneş ışınlarından faydalanamamaları nedeniyle kemik erimesi problemi ile karşılaştıkları şeklindeki açıklaması ile duyurmuştu. Dr. Çiftçi, bilimsel araştırmalar sonucu elde ettikleri bulgulara göre, 18-40 yaş arasındaki kadınlarda yüzde 40 oranında (her iki kadından biri) kemik erimesi başlangıcı (osteopeni) tespit ettiklerini söylemişti. "2004'te yaptığımız araştırmaya göre Fatih bölgesinde genç kızlarda kemik erimesi başlangıcının çok yüksek oranda olduğunu gördük” diyen Çiftçi'nin açıklamaları İslamcı gazetelerde büyük tepki çekmişti.

 Muhafazakâr kesimin desteğiyle yüzde 50 oy alıp üçüncü kez iktidara gelen AKP'nin atama tercihleri önemli bir değişimin habercisi. Bugüne kadar dini söylemlerle oy toplayan Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 'Arap Baharı'nın yaşandığı Mısır, Libya ve Tunus gibi ülkelere laikliği tavsiye etmesinin de bu değişim bir göstergesi olarak kabul etmek mümkün. "Yiğidi öldür hakkını yeme" der ya eskiler. AKP'nin hakkını teslim etmek lazım. Demek ki her atamaları ideolojik kadrolaşma değilmiş. (ELMAHABER.COM)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com