AKP'den Mustafa Sarıgül'e büyük operasyon!

AKP'den Mustafa Sarıgül'e büyük operasyon!
Mustafa Sarıgül'ün AKP tarafından karalanacağı, Sarıgül'e operasyon yapılacağı uzun süredir konuşuluyordu ki, AKP'den ilk hamle geldi. Mustafa Sarıgül'ün ve arkadaşlarının gayrimenkullerine ve banka hesaplarına haciz konuldu.
ÖZEL | SANSURSUZHABER.COM

Şişli Belediye Başkanı, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül
 30 Mart Yerel Seçimleri için gece-gündüz, pazar günleri de çalışarak hazırlanıyor. Halkla içiçe olan Mustafa Sarıgül'e geçen seçimlerde AKP'ye oy vermiş seçmenler de sempati ile bakıyor ve bu seçimlerde oyumuz Sarıgül'e diyenlerin sayısı da hiç de az değil. Mustafa Sarıgül'ün bu çalışmaları AKP Hükümetini ve özellikle Başbakan Erdoğan'ı korkutmuşa benziyor. AKP'nin adayı Kadir Topbaş halkın içerisine çıkamazken Başbakan Erdoğan mitinglerinde Mustafa Sarıgül'e göndermelerde bulunuyor. Tüm bu olaylar çerçevesinde medyada uzun süredir Mustafa Sarıgül'ün AKP Hükümeti tarafından karalanacağı haberleri yer alıyor, hatta Sarıgül'ün çalışmalarının baltalanacağı iddiaları dile getiriliyordu.
 
TMSF İLE SARIGÜL OPERASYONU!
 
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül CHP Genlik kollarındaki çalışmalarına daha 16 yaşındayken Eyüp Birgül, Alaaddin Ayan, Nahit Hayal, Necmi Hayal, Faik Çamlı, Tayfun Kahyaoğlu, Bayram Özata, Mehmet Zeki Ateş ve Şükrü Beşir Bilal ile çalışmalarına başlamıştı. Mustafa Sarıgül bu isimlerle tüm siyasi hayatı boyunca 7x24 çalıştı. Hala bu isimlerden 7'si ile birlikte Şişli Belediyesi'nde başarılı çalışmalara imza atıyorlar. AKP Hükümeti Sarıgül'ün A Takımı için yine TMSF'yi devre soktu. 90'lı yılların karanlık isimlerinden işadamı Korkmaz Yiğit TMSF'ye giderek bazı belgeler sunuyor. Express Bank'tan 1998 yılında Mustafa Sarıgül ve arkadaşlarının 3.5 milyar dolar kredi çektiğini ve borçlerının kaldığını belirterek alacağının tahsil edilmesini istiyor. TMSF Sarıgül ve arkadaşlarına faizi ile birlikte 16 milyon lira borç çıkartıyor. Korkmaz Yiğit'in 90 yıllarda Alaaddin Çakıcı ile iyi ilişkileri olduğu, bu sayede ihaleler aldığı biliniyor.Ağustos 1998'de yapılan Türk Ticaret Bankası'nın yüzde 84.52'lik hissesinin satışı ihalesini en yüksek teklifi vererek kazandı. Ancak, Alaattin Çakıcı'nın ihale sürecinde Yiğit lehine devreye girdiği anlaşılınca, ihale iptal edilmişti.
 
SARIGÜL VE ARKADAŞLARINA AĞIR DARBE!
 
Mustafa Sarıgül ve arkadaşlarına 16 milyon TL borç çıkartılarak gayrimenkullerine ve banka hesaplarına haciz konuldu. Mustafa Sarıgül'ün çocukluğundan beri ardaşı olduğu Şişli Temizlik İşleri Müdürü Nahit Hayal de bu isimler arasında. Bu, Şİşli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü ve arkadaşlarını bu şekilde 30 Mart Yerel Seçimleri'nden önce maddi ve manevi olarak zarara uğratmak için yapılan ilk operasyon olacak. Nahit Hayal Şişli'deki temizlik projelerini hayata geçirerek herkesin takdirini toplayan bir isim. Fakir ailelerin temiz içme suyu içmeleri içinde Belediye olarak temiz su dağıtılması projesinde de yer alıyor. Şişli'yi karış karış gezdiği, kapı numarasına kadar bildiği gece gündüz çalıştığı biliniyor.
 
AKP DÜĞMEYE TMSF İLE DAHA ÖNCE DE BÖYLE BASMIŞTI!
 
AKP Hükümeti daha önce bir çok siyasi rakibini bitirme yöntemi olarak TMSF'yi devreye sokmuştu. TMSF ile 2002 Seçimlerinde 66 günlük Genç Parti ile yüzde 7 oy alan Cem Uzan'ı 2007 seçimlerine kadar mahfetmişti. AKP son olarakta tam istediği çizgide yayın yapmayan Çukurova Grubuna ait medya şirketlerine TMSF aracılığı ile el koyulmasını sağlamış, yandaşların alması için bayağı uğraşılmıştı. Sonuçta Akşam ve Show TV yandaşlaşmıştı. Bir çok haberci arkadaşımız kovulmuştu. TMSF'den parasını alacağının garantisini alan televizyon programcısı Acun Ilıcalı haber ağırlıkl yayın yapan TV8'i alarak haber merkezinde çalışanları kovmuştu. AKP bir anlamda medyayı yandaşlaştırmış, ayar vermişti. (BCO)

ÖZEL | SANSURSUZHABER.COM
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com