AKP'den patronlara; “İşten çıkarma stratejileri” konferansı

AKP'den patronlara; “İşten çıkarma stratejileri” konferansı
İşçileri daha düşük maliyetle işten çıkarmanın yollarını arayan patronlara, Çalışma Bakanlığı’nın iki bürokratı akıl öğretecek.
Çalışma Bakanlığı bürokratları 27 Nisan’da patronlara 650 lira karşılığında “İşten çıkarma stratejileri” eğitimi verecek. “Çalışma”dan sorumlu Genel Müdür ile “Sosyal Güvenlik”ten sorumlu müdür yardımcısının katılacağı toplantıda patronlara daha maliyetsiz işten çıkarma teknikleri anlatılacak.
 
Sendika.org’un haberine göre, Boğaziçi Eğitim ve Danışmanlık isimli özel bir şirketin İstanbul Sheraton Maslak Oteli’nde düzenleyeceği “İnsan Kaynakları Yönetiminde İşten Çıkarma Stratejileri” başlıklı konferansın konuşmacılar listesinin ilk iki sırasında iki bakanlık bürokratının ismi dikkat çekiyor: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Dr. Ali Kemal Sayın ve SGK İl Müdür

Yardımcısı Ersin Umdu.
 
Program akışında, işten çıkarmada “Yargıtay kararları doğrultusundaki uygulamadaki sorunlar ve çözümler” ve “Sosyal güvenlik hukukuna ilişkin sorunlar ve çözümler” konuları var. Burada ‘sorun’ diye nitelenenin işçi lehine olan yargı kararları ve sosyal güvenlik düzenlemeleri olduğu anlaşılıyor.(IUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com