AKP'den şeriatçı örgüte bir kıyak daha!

AKP'den şeriatçı örgüte bir kıyak daha!
İçişleri Bakanlığı'nın kıyağından sonra bir kıyak da Milli Eğitim Bakanlığı'ndan.
İçişleri Bakanlığı'nın daha önce El Nusra, IŞİD gibi örgütlere destek veren İHH'ya sınırsız yardım toplama hakkı verdiği İHH için şimdi de Milli Eğitim Bakanlığı devreye girdi. Milli Eğitim Bakanlığı okullara gönderidiği bir yazı ile "Her Sınıfa Bir Yetim" projesi kapsamında, İHH için her sınıftan 90’ar lira toplanmasını istedi.
 
Milli Eğitim Bakanlığı'nın gönderdiği bu yazı büyük tepki alırken  Eğitim İş Sendikası Genel Başkanı Veli Demir ise uygulamanın kabul edilemez olduğuna dikkat çekerek, Kızılay’a ait zarfların bile okullarda dağıtılmadığını, “İnsanların yardımlarına ambargo mu koyacaksınız?” denilerek Türk Hava Kurumu’nun kurban derisi toplama yetkisinin elinden alındığını anımsattı. ‘Yeni bir Deniz Feneri mi yaratılmak isteniyor’ Demir, “Bu uygulama bizim kafamızı karıştırıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya soruyoruz: Toplanan bu paralar ne olacak? Yeni bir Deniz Feneri mi yaratılmak isteniyor?” diye konuştu. Türkiye’de 15 milyon yoksul aile olduğunu da vurgulayan Demir, “Kamu gücüyle, nereye hizmet edeceği belli olmayan, denetlenmeyen bir yapıya aracı olunması yanlıştır. Bu uygulama Türkiye’nin geldiği yeri göstermesi açısından önemlidir. AKP burada ikiyüzlülüğünü göstermiştir” dedi. Eğitim İş İzmir Şube Sekreteri Bülent Turan da gelen yazının ardından öğretmenlerin rahatsızlık duyduğunu, paraların nereye gideceği konusunda şüpheler bulunduğunu söyledi.
 
İHH Başkanı Bülent Yıldırım hakkında “Başkanı olduğu bir dernek üzerinden El Kaide’ye para aktardığı” iddiasıyla gizli bir soruşturma yürütüldüğü ortaya çıkmıştı. İddia Habertürk Gazetesi'nde yer almış ve Yıldırım’ın, El Kaide’ye finansal kaynak aktardığı üzerinde durulduğu belirtilmişti. Soruşturmanın büyük bir gizlilik içerisinde yürütüldüğü, hatta hazırlık numarası bile verildiği de haber büyük ses getirmişti.

İHH'nin Suriye'de iftar yemeği vermesi Anadolu Haber Ajansı tarafından çarşaf çarşaf abonelere geçerken, İHH'nın El Kaide'ye destek verdiği iddiaları gündeme oturunca, bu haberin fotoğrafları AA arşivinden ve İHH sitesinden kaldırılmıştı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com