AKP'den Şeriatçı örgüte devlet yardımı!

AKP'den Şeriatçı örgüte devlet yardımı!
İçişleri Bakanlığı'ndan o örgüte sınırsız yardım toplama hakkı.
AKP El Nusra, IŞİD gibi örgütlere destek veren İHH'ya sınırsız yardım toplama hakkı verdi. İHH'nın İslam ülkelerindedeki şeriatçılara, insanlık suçları işleyen çete gruplarına silah, gıda ve eleman yardımında bulunduğu biliniyor.
 
Daha önce de Türkiye genelinde yardım toplama hakkı tanınan Deniz Feneri isimli yardım derneği, Almanya'da dolandırıcılıktan yargılanmıştı. Almanya'daki savcı asıl suçluların Türkiye'de olduğunu, onların da yargılanması gerektiğini söylemişti.
 
İHH Başkanı Bülent Yıldırım hakkında “Başkanı olduğu bir dernek üzerinden El Kaide’ye para aktardığı” iddiasıyla gizli bir soruşturma yürütüldüğü ortaya çıkmıştı. İddia Habertürk Gazetesi'nde yer almış ve Yıldırım’ın, El Kaide’ye finansal kaynak aktardığı üzerinde durulduğu belirtilmişti. Soruşturmanın büyük bir gizlilik içerisinde yürütüldüğü, hatta hazırlık numarası bile verildiği de haberde yer almıştı.
 
İHH'nin Suriye'de iftar yemeği vermesi Anadolu Haber Ajansı tarafından çarşaf çarşaf abonelere geçerken, İHH'nın El Kaide'ye destek verdiği iddiaları gündeme oturunca, bu haberin fotoğrafları AA arşivinden ve İHH sitesinden kaldırılmıştı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com