AKP'den vatanseverlere şafak baskını!

AKP'den vatanseverlere şafak baskını!
Silivri korkusu AKP'ye medya mensuplarına, sivil toplum örtü üyelerine şafak baskını yaptırdı.
 5 Ağustos'taki Ergenekon davası için Türkiye Gençlik Birliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği gibi sivil toplu kuruluşları yurttaşları  Silivri'ye davet ediyorlardı. Sivil toplum örgütlerinin bu çağrısı AKP ve zihiniyetini çok korkutmuş olacakki önce yandaş medya devreye girdi, sonra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu 5 Ağustos'ta Silivri'de gerçekleşecek Ergenekon Davası'nın karar duruşmasına yurttaşların katılımını yasakladı. Bununla da kalmayan AKP zihniyeti bu sabahta 5 Ağustos'ta Silivri'ye yurttaşları davet eden sivil toplum örgütlerinin yöneticilerine şafak baskını yaptı.
 
 Bir çok yerde gerçekleşen baskında şu isimlerin evlerinde arama yapıldı: TGB İstanbul İl Merkezi, TGG Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, TGB İstanbul İl Başkanı Olgu Özdemir, TGB Genel Başkan Yardımcısı Utku Faik Yılmaz, Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, İşçi Partisi İstanbul İl Başkanı Osman Bilge Kuruca ve İşçi Partisi İstanbul İl Yöneticisi Emine Akfırat, Silivri Nöbet çadırının kurucusu Hıdır Hokka'nın evlerinde arama yapılıyor. Çok sayıda gözaltı olduğu da gelen bilgiler arasında.
 
 Ankara'da da yapılan operasyonda Ulusal Kanal Ankara Temsilcisi Mustafa Kaya, Ulusal Kanal (Ankara) muhabiri Mehmet Kıvanç, Aydınlık muhabiri Osman Erbil ve İşçi Partisi Ankara İl Başkanı Osman Yılmaz'ın da evlerinde arama yapılıyor.
 
Polis TGB Genel Merkezi'nin bulunduğu sokağı kapattı. Barikatlar kuran polis sokağa vatandaşları almıyor. (BCE)
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com