AKP'den yandaşa milyon dolarlık ihale

AKP'den yandaşa milyon dolarlık ihale
Mahalle muhtarlarının pek çoğu ekonomik sıkıntı çekerken, bazıları da parayla oynuyor. Bağcılar Demirkapı Mahallesi’nin Muhtarı Muharrem Söğünmez, AKP'li Esenler Belediyesi’nden yaklaşık 2 milyon dolarlık ihale aldı

Yurt gazetesinde yer alan habere göre AKP'li Esenler Belediyesi’nin, 'Esenler Genelindeki Cadde ve Sokaklarda Prestij Yol Uygulaması Yapılması' adıyla açtığı ihaleyi, komşu ilçe Bağcılar’ın Demirkapı Mahallesi'nin Muhtarı Muharrem Söğünmez’in şirketi İstanbul İnşaat Gıda Turizm Telekominikasyon Pazarlama San. Tic. Ltd. Şirketi kazandı.

İki adet teklifin verildiği ihaleyi muhtarın şirketi İstanbul İnşaat 3.928.507 TL’ye üstlendi. İhale şartnamesine göre söz konusu prestij yol uygulamaları işinin 15 Kasım 2014’e kadar tamamlanması gerekiyor.

Giresun 1963 doğumlu olan Demirkapı Mahallesi Muhtarı Muharrem Söğünmez, 6 yıl Bağcılar Belediyesi’nde çalıştı. Gelirler Müdürlüğü’nde işe başlayan Söğünmez, daha sonra yol yapım ve onarım amirliği yaptı. 1999’da Demirkapı Mahalle Muhtarı seçildi. 2004 ve 2009 seçimlerinde de muhtar seçilen Söğünmez, bu dönemde ticari işlerini de geliştirdi. 2007 yılında, bugün sahip olduğu şirketin yüzde 18 hissesini satın alarak ilk adımını attı. Zaman içerisinde, şirketin diğer ortaklarına ait hisseleri satın alarak, 2010 yılında şirketin tamamına sahip oldu. Şirketin merkezini de daha sonra Bağcılar’dan Esenyurt’a taşıdı.

İstanbul Muhtarlar Dayanışma Derneği üyeliği ve 3. Bölge Başkanlığı görevini de yapan Söğünmez’e, Esenler Belediyesi’nden aldığı ihaleyi sorduk. “Bir muhtarın Belediye’den ihale alması dikkatimizi çekti” dememiz üzerine, “Bunun nesi dikkatinizi çekti” diye yanıt veren Söğünmez, 4. dönem için muhtarlığa aday olmayacağını söyledi.

Söğünmez, “Bu belediyelerden aldığınız ilk ihale mi?” şeklindeki sorumuz üzerine ise, “Başka belediyelere de birçok iş yaptık” dedi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com