AKP'den yargıya 2. darbe!

AKP'den yargıya 2. darbe!
Yolsuzluk davasında AKP ne yapacağını şaşırdı; O savcıyı görevden aldılar.
AKP Hükümeti kendisine dokunan yolsuzluk dosyalarının önünü kesmek için düğmeye bastı. Dün Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in Hatay'dan gelerek HSYK ile bir toplantı yaptığı ve yolsuzluk davasını başlatan savcıların görevlerinden alınacağı iddia edilmişti. Ancak toplumun aşırı tepki göstermesi sonucu geri adım atmıştı.
 
AKP bu çalışmasına bugün farklı bir şekilde başladı. Önce bu davayı yürüten savcıların yanına yeni cumhuriyet savcılarının eklendi. Eklenen savcılarla AKP'nin soruşturmanın seyrinin etkilenmeye ve yönlendirilmeye çalışılacağı ifade edildi. AKP bu hamlesinden sonra skandal bir karar daha imza atarak yargıya 2. darbesini gerçekleştirdi. Soruşturmaya ek savcı görevlendirmesi ve savcıların koordinesinin başsavcı vekili Zekeriya Öz’den alınarak Başsavcı Turan Çolakkadı’ya verileceği öğrenildi.
 
AKP'Lİ BAKAN DÜN HSYK'DA ÇALIŞMA YAPMIŞ!
 
Adalet Bakanı Sadullah Ergin dün Ankara’ya döndüğünü doğrulamış, “Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’ndaki (HSYK) odamda bir saat çalışıp ayrıldım” demişti. Ergin ne üzerine çalıştığı bugün yargıya yapılan operasyonlarla ortaya çıkmış oldu. Bu yolsuzluk dosyalarının üstünün örtülmesi, devamının gelmemesi durumunda kamu vicdanında açılacak yaraların uzun süre kapanmayacağı belirtildi.
 
Halk sosyal medyada tepkilerini dile getirirken, bazı sivil toplum kuruluşlarının AKP'nin yolsuzluklarına boyun eğmeyerek bugün yurdun çeşitli yerlerinde protestolar yapılacağı öğrenildi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com