AKP'den yolsuzluk tasvfiyesi! Cemaat de işin içinde!

AKP'den yolsuzluk tasvfiyesi! Cemaat de işin içinde!
Erdoğan AKP'nin yolsuzluklarını açığa çıkaracak Emniyet Genel Müdürlüğü istihbarat Dairesi’nde büyük kıyım yapacak!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AKP'nin yolsuzluklarını açığa çıkaracak Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık Dairesinde büyük operasyon yapmaya haızlanıyor. 30 Haziranda başlayacak operasyonda İdris Naim Şahin tarafından atanan bir çok emniyet müdürü merkeze çekilecek. Bu operasyonda dikkat çeken noktalardan biri de "cemaatçi" olarak bilinenlerin tasfiyesi olacak. 
 
İhale yolsuzlukları dinlemeye takıldı
 
Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık Dairesi ihale yolsuzlukları kapsamında bazı şüphelileri dinlemeye aldı. Emniyetin dinlemeye aldığı şüphelilerin AKP'li vekillerle ilişkisi ortya çıktı. Bu kapsamda da dolaylı olarak AKP'li vekillerde dinlendi.
 
Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk bugünkü köşesine bu iddiaları taşıdı ve 30 Haziranda  Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık Dairesinde büyük bir operasyon olacağını iddia etti.
 
İşte Saygı Öztürk'ün bugünkü o yazsısı:
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın evinin altındaki çalışma odasında dinleme aygıtlarının bulunmasından sonra, Emniyet Genel Müdürlüğü istihbarat Dairesi’nde büyük bir operasyon olacağını duyurmuştuk. Şimdi sıra, Emniyetin en önemli birimlerinden olan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığındaki operasyona geldi.
 
Başbakana yakınlığı ile bilinen AKP'li iki milletvekili, kısa süre önce Başbakanla görüşüp "Kaçakçılık Dairesinden bize özel bir bilgi geldi. Bu daire, ihale soruşturmalarına dönük adli dinleme yaparken bizim telefonlarımızı da dinlemiş…" diyor. İlişkiler ağı ortaya çıkarılıyor Başbakan, daire başkanına "Nasıl olur da milletvekillerini dinlersin?" diye soruyor. Başkanın cevabı: "İhaleler konusunda inceleme yapan birimimiz, mahkemeden yasal dinleme kararı alıyor. Dinlenen hedef şahısların bazı Milletvekilleriyle irtibatlarını belirlemiş. Bizim milletvekilleriyle ilgili dinleme kararı almamız söz konusu değil. Onlar, dolaylı dinlemeye takılmış. Ama bizim hedef şahıslarla irtibatlılar. Bu milletvekilleriyle ortak hareket ettiklerine ilişkin bazı bilgilere ulaşıldı. " Başbakana, ismi geçen iki milletvekili dışında da, başka milletvekillerinin de polis tarafından "dolaylı dinlemeye" alındığı yolunda da bilgiler ulaşıyor. 
 
Asıl büyük operasyon 30 Hazirandan sonra yapılacak. Aynı kapsamda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi'nde de önemli değişiklikler olacağını söyleyelim. Ancak, Gezi Parkıyla ilgili çalışmalar bu daire tarafından da yürütüldüğü için belki operasyon çalışmalar sonuçlanıncaya kadar askıda tutulabilir. Yalnız bu iki dairede değil.. Çoğu İdris Naim Şahin döneminde il emniyet müdürlüğüne atananlardan 35'inin merkeze çekilmesi de gündemde. Emniyet Genel Müdür yardımcılarından da en az ikisinin değiştirilmesi öngörülüyor. Aynı kapsamda 6-7 daire başını da aktif görevden alınacak. Emniyet'te farklı gruplar arasında da kıyasıya bir mücadele sürüyor. Bu mücadelenin başında "cemaatçi" olarak bilinenlerin tasfiyesine doğru bir gidiş olduğu anlaşılıyor.
Atama ve yer değişiklikleriyle ilgili listelerin hazırlanmasında Başbakanlıkta görevli iki emniyet mensubu ile genel müdürlükte 2 daire başkanının etkili olduğu ifade ediliyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com