AKP'li 2 bakan mahkemelik

AKP'li 2 bakan mahkemelik
AKP'de halef-selef kavgası büyüyor...
Eski Bakan Nimet Baş, kendi döneminin eleştirilip, şimdiki Bakan Ömer Dinçer'in övüldüğü yazıyıgörünce küplere bindi. Baş "yargıya gideceğim" dedi.
 
AKP hükümetlerinde Milli Eğitim Bakanlığı yapmış 3 ismin, bir internet sitesinde yer alan yazı nedeniyle arası açıldı. Tartışma yaratan yazı; 15 Haziran'da "Kamudanhaber" sitesinde "Ömer Dinçer'i Anlamak" başlığıyla yer aldı. 5 sayfalık yazıda Dinçer övüldü. Kendisinden önce Bakanlık yapan Nimet Baş ve Hüseyin Çelik eleştirildi. Yazı, Dinçer'in basın müşaviri Burcu Eyisoy tarafından AKP'li milletvekillerine e-mail olarak gönderilince de dananaın kuyruğu koptu.
 
"İmzasını yaladı" yazıldı
 
Baş'ı kızdıran yazıda; "Nimet Hanımın döneminde basın yayını ve sitemizi takip edenler bilirler ki, Milli Eğitim Bakanı'nın Borçka İlçe Müdürü'nün geçici görevlendirilmesini iptal etmeye gücü yetmiyordu. Keza bu müdürün görevlendirilmesini iptal etti. Ancak müdür görevden alma yazısını bile tebellüğ etmeden, Çubukçu'ya o imzayı yalatarak tekrar görevlendirmesini yaptırdı" ifadeleri yer aldı. Kendi bakanlık döneminin adeta yerden yere vurulduğu yazıyı gören Nimet Baş, 2 sayfalık bir cevap yazdı.

İftira dolu
 
Bu yazının Basın Müsavirliği'nce gönderilmesinin bakanlığın da yazının içeriğine katıldığı anlamına gelmesiğini savunan Baş şunları kaydetti:
 
"Bana verilen makamlara şerefimle geldim. Aynı onurla da ayrıldım. İftira, hakaret dolu metne karşı onur mücadelesi veriyorum. Söz konusu metni yargıya taşıyacağımı belirtir, saygılar sunarım". (NSK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com