AKP'li 4 Bakan'ın fezlekelerindeki iddialar korkunç!

AKP'li 4 Bakan'ın fezlekelerindeki iddialar korkunç!
'Hayali ihracat, kaçakçılık, rüşvet almak, suç işleme amacıyla örgüt kurmak gibi suçlar fezlekede yer alıyor. Neresinden baksak korkunç bir tablo ile karşı karşıyayız'

AKP’li 4 Bakan, Bakan çocukları ve AKP yandaşı işadamlarının isimlerinin deşifre olduğu büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonları sonrası söz konusu Bakanlar hakkında fezlekeler (İdari soruşturma açılan kişi ya da kurumlar hakkında, müfettişlerce ya da soruşturma kurullarınca düzenlenen raporlara da fezleke denir)hazırlanmış; fakat Meclis’e bir türlü gönderilmemişti.Adalet Bakanlığı’nda tutulan fezlekelerin Meclis’e gönderilmemesi için gündemi değiştirmeye çalışan AKP Hükümeti’nin suçu örtbas etme çabalarına CHP’li Faik Öztrak, "Bu fezlekeler Meclis'e gelmiyor ama içerikleri basında. Bu bir garabet. Basına yansıyan iddialar ise korkunç" dedi.

Öztrak, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 4 eski bakan hakkında hazırlanan fezlekeleri gündeme taşıdı.17 Aralık büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından istifa eden İçişleri eski Bakanı Muhammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve kabine değişikliğinde görevinden alınan AB eski Bakanı Egemen Bağış'la ilgili savcılık tarafından hazırlanan ve Adalet Bakanlığı'na gönderiler fezlekelerin niye Meclis'e gönderilmediğini sordu.

Fezlekelerin içeriğine ilişkin tüm bilgilerin basına yansıdığını hatırlatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak şöyle dedi:"Bir bakanın 28 kez ve toplamda 52 milyon dolar, bir başka bakanın 10 kez ve toplamda 10 milyon dolar, bir diğer bakanın 3 kez ve toplamda 1,5 milyon dolar rüşvet aldığı iddia ediliyor. Hükümetin 3 bakanının 63,5 milyon dolar rüşvet aldığı iddia ediliyor. Hayali ihracat, kaçakçılık, rüşvet almak, suç işleme amacıyla örgüt kurmak gibi suçlar fezlekede yer alıyor. Neresinden baksak korkunç bir tablo ile karşı karşıyayız."

Öztrak, Başbakan'ın orman arazilerinin imar durumu ve yapılaşma biçimi üzerinde işadamlarıyla yaptığı konuşmayla ilgili iddiaları anımsatarak, "Hükümete yakın iş adamları bu konuda çıkarılacak yasanın tüyosunu ve müjdesini doğrudan Başbakan'dan almışlar.

Bu iş adamları Başbakan'dan aldıkları tüyolara göre 100'lerce dönümlük arazilerin alınmamasına karar vermişler"
iddiasında bulundu.Dün, Adalet Komisyonu'nda kabul edilen HSYK teklifini de değerlendiren Faik Öztrak, "HSYK yasasıyla geldiğimiz noktada siyasal iktidar hukuk devletine el koymak üzeredir. Türkiye'yi parti devletine çeviren, hesap vermek yerine zorbalığı tercih eden, bu Hükümet meşruiyetini yitirmiştir" diye konuştu.   (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com