AKP'li aday hakkın soruşturma

AKP'li aday hakkın soruşturma
AKP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ ADAYI TÜRKYILMAZ'A AİT SEÇİM MİNİBÜSÜYLE TÜRK KIZILAYI'NIN YARDIM MALZEMELERİNİN DAĞITILDIĞI İDDİASI HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

AKP KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ ADAYI TÜRKYILMAZ'A AİT SEÇİM MİNİBÜSÜYLE TÜRK KIZILAYI'NIN YARDIM MALZEMELERİNİN DAĞITILDIĞI İDDİASI HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Kütahya'nın Simav ilçesindeki depremzedelere, Türk Kızılayı'nın yardım malzemelerinin, AKP Kütahya Milletvekili adayı Bediha Türkyılmaz'a ait seçim minibüsüyle dağıtıldığı iddiası hakkında soruşturma başlatıldı.
Alınan bilgiye göre, Türkyılmaz'a ait seçim minibüsünün üzerinde Türk Kızılayı'nın yardım malzemesi olan yatakları gören iki kişi, aracı takip etti.
Minibüsteki yatakların, Tabakhane Mahallesi'ndeki Yusuf Koyuncuoğlu İlköğretim Okulunda vatandaşlara dağıtıldığını görerek kamera ve fotoğraf makinesiyle görüntüleyen bu kişiler, durumu Cumhuriyet Başsavcılığına bildirdi.
Başsavcılığın konuyla ilgili olarak iki kişinin ifadelerine başvurduğu ve soruşturma başlattığı öğrenildi.
Tabakhane Mahallesi Muhtarı Yusuf Vural, gazetecilere yaptığı açıklamada, yatakların dağıtılmasıyla kendisinin bir ilgisinin olmadığını söyledi.
Yeni Mahalle Muhtarı Yusuf Cihan ise seçim minibüsünden vatandaşlara yatak dağıtımıyla ilgisinin bulunmadığını, mahalleli dışında hiç kimseye yatak verilmesi konusunda Türk Kızılayı'na sunulan hiçbir belgede mühür ve imzasının olmadığını ifade etti.

ADAY TÜRKYILMAZ: İHTİYACI KARŞILAMAK İÇİN ANLIK GELİŞEN BİR OLAY
AKP Kütahya milletvekili adayı Bediha Türkyılmaz, deprem olduğu gününden itibaren, seçim çalışmalarını deprem çalışmasına dönüştürdüklerini söyledi. Herhangi bir siyasi propaganda ve fayda gütmediklerinin altını çizen Türkyılmaz, basına yansıyan tanıtım aracıyla battaniye ve yatak dağıtımının, ihtiyacı gidermek için anlık gelişen münferit bir olay olduğunu vurguladı. Bir okulun bahçesine kurulan çadırlarda ihtiyaç duyulan yatak ve battaniyelerin kriz merkezinden getirilmesi için büyük bir araba gerektiğini anlatan Türkyılmaz, 'Bunları götürecek araba bulunamıyor. Kriz merkeziyle çadırlar arasında gidip gidip geliyorlar. O sırada oradan geçen seçim aracımızdan faydanılmak isteniyor. Arkadaşlarımız da yardım etmek amacıyla bu yatak ve battaniyeleri kriz merkezinden alıp okula götürüyor. Olay bundan ibaret.' dedi. Depremzedelere yardım etmek isteyen minibüsteki arkadaşlarının, polis tarafından çağrılarak ifadelerinin alındığını da kaydeden Bediha Türkyılmaz, 'Aracımız ani bir şekilde aranıyor. İçinde herhangi yardım malzemesi bulunamadı. Böyle bir şey olması da mümkün değil. Tamamen ihtiyacı karşılamak için yapılan bir iştir, bundan çıkar sağlamaya çalışanlar için üzülüyorum. Gelin, Simav için çalışalım.' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com