AKP'li Aktay'dan skandal AYM yorumu

AKP'li Aktay'dan skandal AYM yorumu
AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Anayasa Mahkemesi'nin aldığı kararı gayri milli olarak gördü.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay'dan Anayasa Mahkemesi'ne skandal sözler: "Aldıkları karar gayrimilli. 2-3 adam twitera giremedi diye alelacele karar aldılar. Ne kadar lüzumsuz işlerle uğraşıyorlar."

 

Anayasa Mahkemesi’nin twitter yasağını “ifade özgürlüğüne yönelik ağır müdahale ve ‘hak ihlali’ gören kararına AKP’den sert tepki geldi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Yasin Aktay, yüksek mahkeme kararını “gayri milli” ve Türkiye’nin çıkarlarına aykırı bulduğunu söyledi.

Beyaz TV’de “Basın Kulisi” programına katılan Yasin Aktay, Anayasa Mahkemesine tepkisini şu sözlerle gösterdi: "Önünde sayısız dava var iken daha birkaç günlük konuyu karara bağlıyor. Bu ibretlik bir karardır. Türkiye Cumhuriyeti ile yabancı bir şirket (Twitter) arasında ihtilaf var. Böyle bir kavgada alınmış olan karar milli değildir. Milli menfaatlere göre hareket edilmemiştir. Bende sonsuz bir hayal kırıklığı yaratmıştır. İyi niyetli bulmuyorum. Bir sürü hak ihlalleri var iken 2-3 adam twittera girememiş diye alelacele karar alınıyor. Ne kadar lüzumsuz işlerle uğraşıyorlar."(MUK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com