AKP’li Ali Babacan zaman aşımını kabul etti

AKP’li Ali Babacan zaman aşımını kabul etti
Uzun tutukluluk ve yargılama sürelerine bir eleştiri de Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’dan geldi. Başbakan Erdoğan Sivas davası için ‘ Zaman aşımı yok’ derken AKP’li Babacan, “Yargı sürelerinin mutlaka kısalması gerekiyor. Bakıyoruz zamanaşımı. İnsanları

Uzun yargılama süresine bir eleştiri de Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'dan geldi. Babacan, "Yıllarca kendileri hakkındaki hükmün ne olacağını bilmeden hapislerde duruyorlar, insanların hayatı kararıyor" dedi.

Türkiye’nin birinci sınıf bir ekonomiye sahip olması için gerçek anlamda bir hukuk devleti olması gerektiğinin altını çizen Babacan, “Gerçek anlamda hukuk devleti olmayan bir Türkiye'nin, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olması da hayal” diye konuştu.

Babacan şöyle devam etti:

“Yargı sürelerinin mutlaka kısalması gerekiyor. Bakıyoruz zamanaşımı. İnsanların hayatı kararıyor. Ya adalet yerine gelmediği için insanların hayatı kararıyor ya da insanları tutuklayıp içeri atıyorsunuz, yıllarca kendileri hakkındaki hükmün ne olacağını bilmeden hapislerde duruyor insanlar.

Şu anda bizim hapishanelerimizde 140 bin kişi var. Bunların büyük bölümü tutuklular. Hükümlü değil. Daha ne olacağı belli değil karar çıkmamış haklarında. İnsanların hayatı kararıyor aile dramları yaşanıyor. Yargı konusunda açık fikirli olmak zorundayız.”

(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com