AKP’li Aslan partisinden ihraç mı edilecek?

AKP’li Aslan partisinden ihraç mı edilecek?
Kamer Genç'e yönelik sarf ettiği küfürler siyasetin gündemini değiştiren AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'a yönelik kınayan sözleri "Aslan partiden ihraç mı edilecek?" sorusunu akıllara getirdi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AKP’li Zeyid Aslan ve CHP'li Kamer Genç arasındaki küfürlü tartışma hakkında konuştu.

Önceki gün CHP'li Kamer Genç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e yönelik sözlerini düzeltmek için kürsüye çıkmış AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın, Genç'e küfür etmesi üzerine tartışma çıkmıştı.
 
Çıkan tartışma Meclis tutanakların da yerini almıştı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç küfürlerin havada uçuştuğu kavga hakkında konuştu.
 
“KÜFÜRBAZ VEKİLİN MECLİS’E FAYDASI YOK”
 
Küfürbaz vekilin kendisine de Meclis'e de faydası yoktur diyen Arınç şunları söyledi:
 
'' Zeyid Aslan, Kamer Genç'e hitaben gerçekten çok galiz cümleler, kelimeler kullanarak, hakaret etmiştir. Bu tutanaklarda kayıtlıdır. Tutanakların her birinin ilan edilip, toplumun bundan rencide edilmesini doğru bulmam ama hepimiz biliyoruz ki gazetelerde de yayımlandı ki hangi haletiruhiye ile hangi tepkiyle hangi öfkeyle söylemiş olursa olsun Zeyid Aslan milletvekilimiz sözleri kendisine de yakışmamıştır, partisine de yakışmamıştır. Alenen küfür ve hakaret içeren cümlelerdir. Zeyid Aslan Tokat milletvekili Kamer Genç'e hitaben hakaret etmiştir. Bu tutanaklarda kayıtlıdır. Tutanakların her gün ilan edilmesini doğru bulmam. Hangi tepkiyle, öfkeyle söylenmiş olursa olsun Zeyid Aslan'ın sözleri kendisine ve partisine yakışmamıştır. Adalet ve Kalkınma Partimiz'in kendi iç düzenlemesi ile milletvekilini grup disiplinine gönderip göndermeyeceğini ilgili arkadaşlar söyleyecektir. Yürü aslanım ağzına geleni söyle diye arkası sıvazlanarak meydana sürülenler var. İsim söylemeye gerek yok tutanaklarda mevcut. Küfürbaz vekilin kendisine de partisine yararı yoktur. Mesele Meclis'in meselesidir. Parlamentoya yakışmayan vekiller var. Zeyid Aslan'ın sinirli arkadaş olduğunu biliyorum ama yaptığını maruz görecek sebep bulamayız. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com