AKP'li Bakan Erdoğan'ın yasa dışı kararını itiraf etti!

AKP'li Bakan Erdoğan'ın yasa dışı kararını itiraf etti!
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Erdoğan'ın mevzuatları ve yasaları çiğneyerek aldığı kararı itiraf etti.
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç dün gece katıldığı bir televizyon programında skandallar açıklamalarda bulundu. Beşiktaş İnönü Stadı'nın yıkımının mevzuatlara aykırı olarak Başbakan'ın onayıyla yapıldığını açıklayan Bakan Gazetecilerin "Çarşı'ya karşı mısınız? Çarşı grubunu bitirmek mi istiyorsunuz" yönündeki sorulara şu şekilde cevap verdi:
 
"Gezi Parkı olayları başladığı zaman Beşiktaş Stadı'nın yıkımına başlanmıştı. O dönem 'Gezi olaylarından dolayı mı müdahale edemiyorsunuz' diye eleştirildik. Oysa tam tersine, biz daha önce Beşiktaş kulübü yöneticileriyle bir araya gelmiştik. Başbakan da o toplantıya katılmıştı. Başbakan bizzat projeye ilgi gösterdi. Normalde yasal yıkım kararı çıkmadığı, onaylanmadığı halde biz bu yıkıma Başbakanımız yeni stada kavuşulsun diye müsamaha gösterdi.
 
Hatta ben Spor Genel Müdürü'ne 'Bu yıkım mevzuata uygun değil, suç işliyorsun' diye söyledim. Biz Çarşı'ya, Beşiktaş kulübüne karşı olsak böyle bir şey yapmamız mümkün değil. Beşiktaş'ın stadı yapılıyorsa Başbakanımızın teveccühüyle yapılıyor." (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com