AKP’li Bakan Suat Kılıç’la ilgili son iddia

AKP’li Bakan Suat Kılıç’la ilgili son iddia
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın malına mal katma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Kılıç’ın şimdi de piyasa değeri 33 bin lira olan minibüsünü Manisa’nın Turgutlu Belediyesi’ne 49 bin liraya sattığı ortaya çıktı.

Ankara’da  aldığı ev nedeniyle hakkında gensoru önergesi görüşülecek olan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’la ilgili şok bir iddia daha ortaya atıldı. CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören,  Bakan Kılıç’ın ikinci el arabasını sıfır araçta pahalıya sattığını açıkladı.

Suat Kılıç, AKP’de katip üye olduğu dönemde 2004 yerel seçimlerinde kullanmak üzere Volkswagen Transporter aldı. Alındığında 37 bin lira değeri olan araca Kılıç 5 bin lira harcama yaptı. Arkasından Kılıç’ın 06 AK 755 plakalı aracı Manisa Turgutlu Belediyesi’nde Turkap A.Ş.’ye satıldı. 37 bin liraya aldığı araca Kılıç, 49 bin lira değer biçti.

CHP’li Hasan Ören, Turgutlu’da satışı yapılan işlemlerle ilgili tüm belgelerin noter dosyasında yer aldığını belirterek, ‘Ödemeyi belediye çek ile yaptı’ dedi. Ören, araç satışının ev almasından daha vahim olduğunu belirterek, ‘Bir milletvekilinin kendi partisinde belediyeye özel aracını satması siyasi açıdan etik midir? Üstelik aracı sıfır fiyatından daha pahalıya satıyor. Kılıç bu bilgilerden sonra istifa etmelidir’ dedi.
(SRE)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com