AKP'li bakan T.C'den rahatsız!

AKP'li bakan T.C'den rahatsız!
"T.C'nin her yere yazılması bize itibar kazandırmaz"
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Yozgat'ın Sorgun İlçesi'nde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi. Avcı, "T.C'nin her yere yazılması bize itibar kazandırmaz. Bazı yerlerden kaldırılması da bize itibar kaybettirmez. Türkiye muz cumhuriyeti değil. Yazılacak yer var, yazılmayacak yer var" dedi. 
 
Kaymakam Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Özdemir ve daire müdürleri tarafından, folklor ekibi gösterisi ile karşılanan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı; toplantıda yaptığı konuşmada, AK Parti kurulduğundan bu yana ülkede her alanda istikrarın sağlandığını söyledi. Toplantıya katılanlardan emekli öğretmen Hatice Bulut'un devlet dairelerinden T.C harflerinin kaldırılması ve bu konuda hükümet yetkililerinden doyurucu bir açıklama yapılmamasının kendisini çok üzdüğü yolundaki soruyu yanıtlayan Bakan Avcı, böyle bir uygulamalarının olmadığının altını çizdi.
 
"ŞİMDİ OLUR OLMAZ HER YERE T.C YAZILDIĞINI DA GÖRECEĞİZ"
 
"Durmadan köpürterek işte T.C kaldırtılıyormuş, bir takım gençler isimlerinin başına T.C koyarak protesto etmeye çalışıyormuş. Bunlara gerek yok. Bazı yöneticiler de bu tür kampanyalardan etkilendiği için şimdi olur olmaz her yere T.C yazıldığını da göreceğiz" diyen Bakan Avcı şunları söyledi: "Aman ne olur bize de bir şey söyeyen olur diye yakında lokantalara kadar gidebilir bu Allah muhafaza. Türkiye Cumhuriyeti öyle oraya T.C yazarak yazmayarak itibar kaybedecek bir muz Cumhuriyeti değildir. Bizim binlerce yıllık devlet tecrübemiz var. Öyle tabelalardaki bir takım T.C var yok tartışmaları ile devletin karizmasını kimse zedeleyemez. Onun için siz rahat olun Türkiye hudutları içerisinde bütün kamu kuruluşları gayet tabi Türkiye Cumhuriyeti'nin kamu kuruluşlarıdır, yazsanız da öyledir yazmasanız da öyledir. Her hastanenin, okulun, kamu kurluşunu başına illa Türkiye Cumhuriyeti yazmak zorunda değiliz. Onun için rahat olun yazılacak yer var yazılmayacak yer var. Resmi adında Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı ise gayet tabi yazılacak ama lokantalara varıncaya kadar da bunu ayağa düşürmemek lazım. Bursa Valiliği. Yunanistan Bursa Valilği olacak değil ya tabi ki Türkiye Cumhuiyeti'nin Bursa Valiliği. Aynı şeyi yazmamıza gerek yok ama artık bu tartışmalar çıktığından beri bir takım idarecilerimiz aman ne olur ne olmaz biz de şuraya yazalım da, sağdan soldan laf işitmeyelim diye böyle bir gayretin içine giriyorlar. Bunda kasıt aramak ayıptır" dedi. 
 
Bakan Nabi Avcı, Sorgun programının ardından Yozgat'ta Otelcilik ve Turizm Lisesi'nde öğretmenler ve okul müdürleri ile değerlendirme toplantısına katıldı. (BCK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com