AKP'li bakana şok suçlama

AKP'li bakana şok suçlama
Elazığspor başkanı Bakan Fatma Şahin'in Gaziantepspor'a prim verdiğini iddia etti.

Sanica Boru Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin hakkında " Sayın Bakan Fatma Hanım danışmanlarıyla, milletvekilleriyle devre arasında soyunma odasına giriyor. 500 bin lira prim veriliyor. Gaziantepspor diriliyor" dedi.

Bakan Şahin'in devre arası soyunma odasına gittiğini söyleyen Öztürk olayı şöyle anlattı;

"Gaziantepspor'u 45 dakika boğduk değil mi arkadaşım? Bitirdik Gaziantepspor'u Maçın 10'uncu dakikası sayın Bakan Fatma hanım geldi ve sabahtan maça kadar Gaziantepspor'un yönetim kuruluyla, valiyle milletvekilleriyle toplantı halindeydi. Gaziantepspor'u nasıl kurtarırız? Bana gelen duyum, oranın gazeteleri yazıyor; Antepspor'un 80-90 milyon lira borcu var ve bu borç batağından kurtarma operasyonu. Şu an ki değerli başkan İbrahim Kızıl da diyor; 'Benim 22 milyon alacağım var. Paramı verin gideyim.' Hem borç batağından kurtarmak için operasyon başlatılıyor, hem de İbrahim beyin ailesinden toplanan para verilecek ve Antepli bir iş adamına devredilecek. Bakın 110 milyon lira borç için bakan düşmüş ortaya. Milletvekilleri, düşmüş ortaya ve maçın yarı devresinde de, ben gözümle görmedim ama arkadaşlar söylediler; Sayın Bakan Fatma Hanım danışmanlarıyla, milletvekilleriyle devre arasında soyunma odasına giriyor. 500 bin lira prim veriliyor. Gaziantepspor dirildi. Biz o ara başladık geri düşmeye, onlar dirildi. Bu para kardeşim. Şunu da söyliyeyim sayın Bakan, Türkiye'nin Bakanı; Elazığ'ın da bakanı."

BAKAN'DAN YAZILI AÇIKLAMA GELDİ

Gaziantep'te bir yerel gazetenin gündeme getirdiği ve Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk'ün dillendirdiği habere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'den yanıt geldi.

Bakan Şahin'in yazılı açıklaması şöyle:

    “23.11.2013 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Sporun, Elazığ Sporla yaptığı maçı izlemek için Kamil Ocak Stadyumu'na gitmiştir. Sayın Bakan maç arasında bekleme salonuna geçmiştir.  Ne iddia edildiği gibi soyunma odasına girmiş nede futbolcular ile bir araya gelerek 500 bin liralık pirim sözü vermiştir. Bu iddia çirkin, asılsız ve gerçek dışı olduğu kadar aynı zamanda da ahlak sınırlarını aşmıştır.
    
    Sayın Bakan o gün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Kilis ilinde ki bazı açılış ve inceleme programlarına katılmak için bölgede bulunmuştur. Bir siyasetçinin seçildiği ile ve bölgeye gitmesi kadar doğal bir durum yoktur. Bu eleştiri Sayın Bakanın çalışma temposuna yetişemeyen bir zihniyetin ürünüdür.
    
    Seçim sürecine giren ülkemizde halkımız bunda önce olduğu gibi bundan sonra da "çamur at izi kalsın" anlayışına asla prim vermedi, vermeyecektir.
    
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”  (MRE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com