AKP'li Bakan'dan Cemaate büyük gözdağı!

AKP'li Bakan'dan Cemaate büyük gözdağı!
Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış Cemate verdi veriştirdi.
AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış katıldığı bir televizyon programında Cemaate gözdağı verdi. Cemaati "Cemaat cemaatliğini bilsin" diyerek uyaran Egemen Bağış Taraf Gazetesi'nin yayınladığı 2004 MGK Kararları ile ilgili de "Bugün ABD de Wikileaks belgelerini yayınlayanların peşinde koşturuyorsa, bir takım insanları fellik fellik arıyorsa ve Rusya ile gerginlik yaşıyorsa demek ki Amerika'da da suçtur." Diyen Bağış, "Bu Almanya'da da İngiltere'de de suçtur. Ben Bakanlar Kurulu üyesi olmama rağmen bu konuda bilgi vermem suçtur. MGK, daha hassas bir kurumdur, orada bırakın konuşmayı gizli bir belgeyi sızdırmak suçtur. Sızdırdıktan sonra yayınlamakta suçtur." dedi. 

Egemen Bağış'ın konuşmasından satırbaşları:
 
Meselenin dersane meselesi olmadığının altını çizen Egemen Bağış "Dershanelerin yüzde 20'sini temsil ediyor. Ben mantığımla zorluyorum ama bulamıyorum. Dershane konusunda, bizim tek düşüncemiz ekonomik koşullar nedeniyle çocuklarını okumamanın ezikliğini yaşamamasıdır. Bizim asıl amacımız bu. Yanlış olan belki bu sistemdir ama biz bunu düzeltmeye çalışıyoruz. Bu mesele 2001 yılında bizim parti programımıza koyduğumuz şeydir. Diğer siyasi partilerin seçim beyannamelerine bakarsanız hepsinde var bu."  dedi.
 
 
"BİR ZAMANLAR DOSTTUK NE OLDU" 
 
"Dünyanın dört bir yanında açtığı okullardan gurur duyuyorum. Bir çok ülkeye gittiğimiz de bu okulları ziyaret ettik. Sorunları varsa çözümleri konusunda yetkili makamlarla görüştük. O manşetleri atanlarla da bir zamanlar çok iyi sohbet ediyor, dosttuk ama şimdi ne oldu da değişti onlara sormak gerekiyor."
 
"PAPA'YLA BİLE DİYALOG VAR" 
 
Her konuda her kesimle Papa ile bile diyalog kuranlar, neden bu konuda medya aracılığıyla saldırı başladı. Ben de bilmiyorum bunun nedenini. Bu konuda konuşabildiğim herkesle konuşuyorum ama cevap yok.  
 
"CEMAAT CEMAATLİĞİNİ BİLSİN, BİZ BİLİYORUZ" 
 
Cemaat Cemaat olduğunu bilsin hükümet zaten biliyor. Bizim sırtımızda yumurta küfesi var ve kimse araya bir şeyler karıştırmasın. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com