AKP'li Bakan'dan zam yalanı!

AKP'li Bakan'dan zam yalanı!
Enerji Bakanı Taner Yıldız zam yok dedi, vatandaşın faturası kabarık geldi, fatura incelenince gerçek ortaya çıktı.
Elektiriğe gizli zam yapıldığı ortaya çıktı. Enerji Bakanı Taner YıldızŞubat sonuna kadar elektriğe zam yok” açıklamasına rağmen elektriğe dağıtım şirketlerinin elektrik birim fiyatına yüzde 1.04 oranında ‘gizli zam’ yaptığı ortaya çıktı.
 
İlk okuması 1 Ekim, son okuması ise 30 Ekim 2013 olan bir abonenin elektrik faturasında elektrik birim fiyatı 0.0071569 lira olarak gösterildi.
 
Aynı abonenin ilk okuması 31 Ekim, son okuması ise 20 Aralık 2013 olan bir sonraki faturasında ise elektrik birim fiyatının 0.0072316 yükselmesi dikkat çekiyor. Böylece iki fatura arasında elektrik birim fiyatına yüzde 1.04 oranında ‘gizli zam’ yapıldığı ortaya çıkıyor.
 
FAZLA PARA ALINIYOR!
 
Son dönemde artış gösteren elektrik faturaları cep yakarken kafa karıştırmaya da devam ediyor. Elektriğinde herhangi bir kesinti yaşamayan aboneler, faturalarında 19.10 TL’lik “kesme-bağlama ücreti” görünce şok oldu. Faturalarını son ödeme tarihinden 24 saat sonra ödeyen fakat herhangi bir kesme bağlama işlemine maruz kalmadıklarını iddia eden aboneler, faturalarına yansıtılan ücrete isyan etti. (BCE) 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com