AKP'li bakanı kendi silahıyla vurdu!

AKP'li bakanı kendi silahıyla vurdu!
AKP çifte standart uyguladığını, hukuku kendine göre yazdığını bu sorulara verdiği cevaplarla gösterecek!
CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç’a zor sorular yöneltti. Serindağ sorduğu sorularla AKP'nin çifte standart uyguladığını hukuku kendine göre yazdığını ispatlayacağa benziyor.
 
Serindağ, Suat Kılıç'a stadyum yasaklarının "spor seyircisinin fişlenmesi ve bireysel özgürlüklerinin de kısıtlanması" anlamına gelip gelmeyeceğini sordu. Suat Kılıç stadyumlarda her türlü siyasi içerikli pankart ve slagonların yasak olduğunu belirtmişti. Bu yasağa uymayanların cezasız kalmayacağının altını çizmişti. İlk cezada Beşiktaş'a Trabzonspor maçında taraftarın "her yer taksim her yer Gezi Parkı" tezahüratlarında dolayı 30 bin lira ceza kesilmişti.

Serindağ, Konyaspor–Fenerbahçe maçını boynunda Mursi atkısıyla izleyen AKP milletvekili Mustafa Akış’ın bu tavrında siyasi bir mesaj olup olmadığını, “rabia” işareti yapan Emre ve Sercan için soruşturma açılıp açılmayacağını Mecli gündemine taşıyarak Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç’a sordu.
 
 
CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ’ın soru önergesinin tamamı şöyle:
 
Gerek Gençlik ve Spor Bakanı olarak şahsınızın, gerekse de bir çok hükümet yetkilisinin “Stadyumları şiddetin, siyasi gösterilerin merkezi haline getirenler, futbol taraftarı arasına siyasi nifak sokanlar bunun hukuki bedelini öder” şeklinde açıklamaları basına yansıdıktan sonra, yine tarafınızdan “Spor savcıları, müsabakaları yerinde izleyecek. Doğrudan görecek. Raporlar, görüntüler önüne gelecek. Kimin hangi koltukta oturduğunun tespiti için elektronik bilet uygulamasına geçiyoruz” açıklaması geldi.

CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ'ın soru önergesi ise şöyle:
 
1) Bu açıklamalardan sonra Konyaspor-Fenerbahçe maçı başta olmak üzere bir çok maçta “Mursi atkıları” ve kartonlara basılı halde “Rabia” işaretleri dağıtılmıştır. “Mursi atkılarının” ve “Rabia” işaretlerinin dağıtılması siyasi bir faaliyet midir? Eğer siyasi faaliyet ise bunların dağıtıldığı stadtyum yöneticileri ile kulüp yöneticileri hakkında soruşturma açtırmayı düşünüyor musunuz?
 
2) AKP milletvekili Mustafa Akış Konyaspor – Fenerbahçe maçını boynunda Mursi atkısıyla izlemiş, fotoğrafları ve görüntüleri basına yansımıştır. Sayın Mustafa Akış, Mursili atkısıyla siyasi bir mesaj vermiş midir?
 
3) Fenerbahçeli futbolcu Emre Belezoğlu ve Rizesporlu futbolcu Sercan Kaya attıkları gollerden sonra “Rabia” anlamına gelen işareti yapmışlardır. Bu işaretlerin siyasi bir anlamı var mıdır? Eğer varsa bu iki futbolcu ile ilgili bir soruşturma açtırmayı düşünüyor musunuz? Stadyumlarda, kameralar ve elektronik bilet uygulamasıyla kimin hangi koltukta oturduğunun tespit etmek gibi yaklaşımlar, spor seyircisinin fişlenmesini ve bireysel özgürlüğünün de kısıtlama anlamına gelmeyecek midir? Bu uygulama ile herkesin potansiyel suçlu ilan edileceği bu durum insan haklarına aykırı ve özgürlüklerin kısıtlanması sonucunu doğurmaz mı? (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com