AKP'li bakanın yaptığını CHP'li Nazlıaka ortaya çıkardı

AKP'li bakanın yaptığını CHP'li Nazlıaka ortaya çıkardı
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, barış gemisindeki öğrencilerin kız erkek diye katlara ayrıldığını söyledi

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın dünyanın dört bir yanından farklı ülkelerden bir araya gelen 800 gencin yer aldığı Türkiye Akdeniz Gençlik Barış Gemisi ile yurt dışı gezisine giden öğrencilerin kız ve erkek olarak katlarına ayrıldığını iddia etti.

Nazlıaka, "Kat başlarına da göreviller konularak 'Eğer kat değiştiren olursa ilk limanda indireceğiz' diye anonslar yapıldı" dedi. CHP'nin Belediye Başkanı adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu'na destek vermek içinBolu'ya giden Nazlıaka burada partisinin kadın kolları tarafından Köroğlu Otel'de düzenlenen 'çay'a katıldı. Program öncesi gazetecilerin sorularını cevaplayan Nazlıaka gündemdeki kızlı erkekli tartışmalarıyla ilgili AKP'nin bir uygulamasını daha ortaya çıkardı.

Bu tartışmanın uzun süredir sinyallerinin verildiğini söyleyen Nazlıaka yaşanan olayı anlatarak 'kızlı- erkekli' tartışmasındaki zihniyetin vücut bulmuş hali olduğunu söyledi. CHP'li vekil olayı şu szölerle anlattı;

"Bu tartışma dün başlamış bir tartışma değil aslında. Bu tartışmayı ilk olarak Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım 'Üniversiteye gidip baktığımda kızlı erkekli aynı banklarda oturuyorlar. Ben buraya yazılırsam yoldan çıkarım. Ben de gidip başka üniversiteye kaydoldum" diyerek açtı. Arkasından Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü 'Merdivenlerden kızlı erkekli çıkıyorlar bundan rahatsızlık duyuyorum' diyerek devam etti. Yurtlar ayrıldı, yemekhaneler ayrıldı ardından da vagonlar ayrıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı gençleri bir gemiyle seyahate götürdü. Burada katları ayırarak ve kat başlarına görevli koyarak 'Eğer kat değiştiren olursa ilk limanda indireceğiz' diye anonslar yapılmaya başlandı. Artık öylesine bir cinsiyet ayrımı ve kızları erkekleri ayırma hali topluma dayatılmaya başlandı ki bazı telefonlar almaya başladım. Anadolu'da bazı asansörlerin kadın ve erkek asansörü diye ayrıldığını, hastanelerde nöbet odalarının kadın doktorlar, erkek doktorlar diye ayrıldığını öğreniyoruz. Kimseye bir yaşam biçimi dayatılmaması gerektiğini düşünüyoruz. 18 yaşını geçmiş gençlerin bu ülkeyi savunma hakkını verdiğimiz, oy kullanma hakkını verdiğimiz ve bir dönem Başbakan'ın milletvekili yapmayı ifade ettiği gençlerin kendi kararlarını verebilecek durumda olduğunu düşünüyoruz." (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com